Ana sayfa Kredi Kartı En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

1711
0
PAYLAŞ

Nakit kullanımı yerine kredi kartı kullanmak istiyorsanız kredi kartı başvurusu yaparak harcamalarınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Neredeyse herkesin cüzdanında çok sayıda kredi kartı yer alırken sizin hala bir kredi kartınız yoksa veya ikinci kredi kartını istiyorsanız tercihinizi en kolay kredi kartı veren bankalar üzerinden yapabilirsiniz. Bazı bankalar kart başvurusunda çok sayıda belge isterken, bazı bankalar ise bu belgeleri en aza indirmiş durumda. Bankalar, daha çok müşteri kazanabilmek ve onları kart kullanımı yapmaya teşvik etmektedir. Çünkü bankalar için kredi kartlarındaki kullanım, ciddi bir getiri anlamına geliyor. Konumuza dönecek olursak bazı bankaların kolayca kredi kartı verdiği bilinmektedir. Peki bu bankalar hangileridir?

EN HIZLI VE KOLAY KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Bankalardan kolay kredi kartı almak ya da bir başka deyimle hızlı şekilde onaylanacak bir kredi kartı işlemi yapmak istiyorsanız bazı hususları göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin bir banka üzerinden maaşınız yatıyorsa o bankadan kredi kartı talep ettiğinizde işlemleriniz çok hızlı şekilde ilerler. Farklı bir banka üzerinden kredi kartı başvurmayı planlıyorsanız ve hemen onaylanmasını istiyorsanız erken başvuru yapmanız gerekir. Yani şubeye gitmeden kredi kartı başvurusu yapmak mümkün. Tüm bankalar 7/24 kredi kartı başvurusunu dijital ortamda almaktadır. Yani internetten kredi kartı başvurusu yaparak işlemleri hızlandırabilirsiniz. Peki en hızlı ve en kolay kredi kartını hangi banka veriyor?

ING BANK
Türkiye’nin en kolay ve en hızlı kredi kartı veren bankalarından biridir. Bu alanda öne çıkan ING Bank şubelerinden veya internet sitesinden kolayca başvurunuzu gönderebilirsiniz. Banka en hızlı şekilde kartınıza onay verecek ve tarafınıza yönlendirecektir.

AKBANK
Bir diğer hızlı işlem yapan banka Akbank. Anında onay sloganıyla kredi kartı veren Akbank, şubeye gitmeye gerek olmadan kredi kartınızı adresinize gönderiyor. Başvuru ise kolayca internet üzerinden ve anında onay bildirimlidir.

KREDİ KARTI BAŞVURUSU YAPARKEN DİKKAT EDİN

Yukarıda belirttiğimiz iki banka sadece örnek hızlı işlem yapan bankalardır. Diğer ismini yazmadığımız bankalar da kredi kartı başvurularını hızlı şekilde işleme alırlar. Ortalama bir çok banka aynı zaman dilimi içerisinde kredi kartını adresinize gönderir. Kart başvurusunu yaparken size istediğiniz limit sorulur. Bu limiti siz aklınıza geldiği gibi yazabilirsiniz fakat banka yazdığınız rakamı size vermeyebilir. Bu sebeple limit isteğinizi, belgelenebilir maaş bilginize göre yazınız. Örneğin asgari ücretle çalıştığınızı düşünürsek 5000 TL kart limiti istemek, bankanın tarafından olumlu görülmez. Sizin sicil kaydınız, kredi notunuz, ödeme düzeniniz, varlığınız gibi çeşitli bilgiler kredi kartı limitinizi belirleyecek etkenlerdir.

KREDİ KARTIM KAÇ GÜNDE GELİR?

Kart başvurusunu yaptınız fakat kredi kartım hala gelmedi? diyorsanız bilmeniz gerekir ki kredi kartının evinize postalanması ortalama 10 günü almaktadır. 10 Gün içerisinde kredi kartınız hala gelmediyse kart başvuru numaranız varsa banka sitesinden sorgulama yapabilirsiniz. Veya banka irtibat numarasını arayıp kartınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Kart başvurusu sonrasında banka 1 hafta içerisinde kartı hazır eder ve postalar. Merkezden evinize ulaşması ise bir kaç günü alır. Bu sebeple ortalama süreyi 10 gün olarak söyleyebilir, azami süre olarak 2 hafta diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK