Ana sayfa Kredi En Kolay Kredi Veren Banka (Kolay Kredi)

En Kolay Kredi Veren Banka (Kolay Kredi)

1258
0
PAYLAŞ

Kredi çekmek istediğinizde bankaların çeşitli prosedürlerinden çekiniyor ya da sıkılıyor olabilirsiniz. Bu durumda en kolay kredi veren banka hangisi diye kendi kendinize soruyorsanız doğru yerdesiniz. İlk etapta neden en kolay krediyi veren bankayı aradığınızı öğrenmemiz gerekir. Eğer sigortanız yoksa ve gelirinizi belgeleyemiyorsanız bu durumda kolay kredi veren banka arayışına girmeniz normal. Fakat aslında bu noktada arayacağınız şey kolay kredi veren banka değil, gelir belgesi istemeden kredi veren bankaları araştırmalısınız. Mümkün mü diyorsanız evet mümkün. Eğer bu sayfada var olma sebebiniz maaşınızı belgeleyemiyorsanız ve bu şekilde kredi almak istoyorsanız Gelir belgesiz kredi sayfasına geçiş yapın ve detayları okuyun. Hayır gelirimi kanıtlayabiliyorum ve sigortalı bir çalışanım diyorsanız ve sadece prosedürleri az olan bir banka arıyorum diyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

EN KOLAY KREDİYİ HANGİ BANKA VERİYOR?

Kolay kredi sizin için nedir? Başvurusu kolay olan mı yoksa kredi başvurusunda istenen belgelerin az olması mı? İlk etapta başvuru kısmını değerlendirirsek, başvurusu kolay olan bankaları listelemek istedik. Bir çok banka, müşterilerine zahmet vermeden kredi başvurusu yapmasına imkan tanıyor. Bunun en kolay yolu da SMS yolu ile başvuru yapılması. Günümüz bankalarının bir çoğu SMS ile kredi başvurusu alıyor. Böylece bankaya gitmenize gerek kalmıyor. Bu aynı zamanda sizin için ciddi bir zaman tasarrufu sağlıyor. Peki SMS yolu ile kredi başvurusu alan bankalar hangileri?

Kredinizi SMS aracılığı ile yapmanız için imkan tanıyan bankalar; Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Odeabank, Garanti Bankası. Saymış olduğumuz bankalar, cep telefonunuzdan SMS atarak kredi başsuvuru yapacağınız bankalardır. Bankaya SMS attığınız zaman banka TC Kimlik numaranızdan bilgilerinize erişir. Kredi notunuz kontrol edilir. Kredi notunuz kredi çekmenize imkan tanıyorsa size olumlu yanıt gelecektir.

Kolay kredi başvurusunun diğer yöntemi ise internet üzerinden. Daha yaygın şekilde olan bu sistemde, bankaları nresmi web sayfasını kullanarak kredi başvurusu yapabiliyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, tercih etmek istediğiniz ya da müşterisi olduğunuz bankanın resmi internet sitesine girerek kredi alanından kredi başvurusu yapmanız. Sizden isim, soyisim, telefon numarası ve TC kimlik numarası istenecektir. SMS sisteminde olduğu gibi kişisel bilgileriniz ve kredi notunuz incelenerek kontrol edilecek. Eğer krediye uygun bir nota sahipseniz krediniz onaylanacak ve sizinle irtibata geçilecektir.

Peki en kolay kredi hangi banka tarafından veriliyor sorusuna yanıt olarak aradığınız detay, en az belge isteyen banka ise bu konuda çok bir ayrım yapmak mümkün değil. Çünkü bir çok bankada mevzuat aynı. Kredi kullanımında bankalar geliri belgeleyen maaş bordrosunu şart koşuyor. Maaş bordrosunun yanı sıra kimliğinizin yanınızda olması yeterli olacaktır. Emekliler için emekli cüzdanı istenmektedir. Bankalar, teminat verebilecek müşterilerine kredi verme konusunda isteklidir ve bu sebeple bankalar da en az sizin kadar prosedürleri sevmez. Fakat kurallar gereği kredi kullanımında biraz detaylarla uğraşmanız gerekecektir. Bankalar arası kredi kullanımında istenen evrak ve belgeler kıyas edildiğinde büyük farklılıklar yoktur. Sadece kimlik ile kredi kullanmak mümkün değildir.

BİR CEVAP BIRAK