Ana sayfa Piyasa Kripto Para EOS’un Zirve Rekorunu Kırmasını Sağlayan Faktörler Nelerdi?

EOS’un Zirve Rekorunu Kırmasını Sağlayan Faktörler Nelerdi?

1014
0
PAYLAŞ

Merkezi olmayan uygulamalar için yenilikçi bir platform olan EOS, son zamanlarda diğer önde gelen kripto paralardan daha iyi performans gösterdi. Şu anda yaklaşık 18 dolardan işlem gören dijital para, dün 22 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. EOS‘un bu denli değer kazanmasıyla ilgili olarak Forbes’a konuşan analistlerin farklı yorumları var. Sosyal yatırım platformu eToro’nun kidemli piyasa analisti Mati Greenspan, “Dan Larimer’e güven yüksek. Birçok kişi burada gerçekten olağanüstü bir şey yarattığına inanıyor.” ifadelerini kullandı.

“Topluluk Ethereum’a gerçek bir rakip olmasını bekliyor”

Bir kripto para yatırımcısı olan Marius Rupsys da benzer hisleri ortaya koydu ve daha önce Steemit ve BitShares adında iki farklı Blockchainprojesi olduğuna dikkat çekiyor. Rupsys, “Topluluk çok heyecanlı ve EOS’un Ethereum’a gerçek bir rakip olmasını bekliyor.” ifadelerini kullandı. Rupsys, sözlerinin devamında, “EOS son zamanlarda birçok olumlu gelişmeden yarar sağladı. Çok olumlu haberler verildi ve bu yüzden fiyat çok güçlü tepki gösterdi.” ifadelerini ekledi. EOS’la ilgili son zamanlardaki olumlu gelişmeler, eToro’nun EOS ticareti yapma kararı ve OK Blockchain Capital’in EOS kullanan projelere 100 milyon dolar yatırım yapmak için bir niyet mektubu imzaladığı haberi olarak gösterilebilir.

‘Bazıları, onu Ethereum’un piyasa değeriyle kıyaslıyor’

Hem Rupsys hem de Greenspan, yatırımcılardan güçlü bir talep olduğunu dile getirdi. Rupsys, “Bazı tüccarlar, Ethereum‘un piyasa değerinin büyüklüğüne bakıyor ve EOS’un kelepir olduğunu düşünüyor olabilir. Bu algı kendi başına dijital para için güçlü bir talebi körükleyebilir.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK