Ana sayfa Piyasa Kripto Para Ethereum ile İlgili Bilmeniz Gereken 6 Husus

Ethereum ile İlgili Bilmeniz Gereken 6 Husus

1216
0
PAYLAŞ

Ethereum, Bitcoin’den sonra ikinci en popüler kripto para birimi olarak bilinir. Bitcoin öncü kripto para birimi ve Blockchain projesi iken, Ethereum blok zincirine akıllı sözleşmeleri getirdi. Blockchain dünyasını sayısız uygulama ve olanaklara açtı, bu yüzden dünyanın her yerinde geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından çok fazla talep görüyor. Fakat, çoğu insanın Ethereum hakkında bilmediği bazı ilginç gerçekler var. Kripto para dünyasında olan herkes Ethereum ile ilgili çoğu şeyi bilirler. Fakat genel kitleler Ethereum’daki ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olmayabilir. Bu sebeple finansalani.com olarak Ethereum ile ilgili mutlaka bilmeniz gereken hususları derledik. 

Ethereum ile İlgili Bilmeniz Gereken 6 Husus

  1. Ethereum’un sadece bir kripto para birimi olmadığını kripto para dünyasında ki çoğu kişi bilir. Bilmeyenler için ; merkezi olmayan uygulamalar için bir platformdur. Geliştiriciler, platformda dapp’lerini barındırmak için Ethereum’u kullanabilirler.
  2. Solidity, Ethereum’un akıllı sözleşmelerinde kullanılan programlama dili ancak diğer şifreleme ve oluşturma işlemlerinde de kullanılır.
  3. R3 adındaki bir girişim, Blockchain ile çalışan bir yatırım sistemi için 11 bankanın yardımını aldı. Bu bankaların içinde HSBC ve Barclays da yer alıyor. Kısacası Ethereum bankalar tarafından da tercih ediliyor. 
  4. DAO hacker’ı olarak adlandırılan kötü niyetli bir kullanıcı, bir şeylerin yanlış gitmiş olduğunu fark etmeden önce 50 milyon dolar değerindeki Ether’i aktarmak için sistemde bir boşluk bıraktı. Hacker’ın çalınan parayı kullanmasını imkansız kılmak için sert çatallanmalar meydana geldi. Fakat, birçok kullanıcı, Ethereum Classic olarak adlandırılan eski versiyona sadık kaldı. Şu anda bildiğiniz Ethereum, farklı bir blok zincirinde çalışan çatallanmış Ethereum’dur.
  5. Tüm kripto para birimleri, genellikle başlangıç aşamasında yatırımcı çekerek projeye fon sağlamak için ICO’ları kullanır. Bu ICO’ların çoğu, geliştirici uygulamalar ve ICO’ları çok daha kolay bir şekilde barındıran Ethereum zinciri üzerinde yer alıyor. Bir istatistiğe göre tüm ICO’ların %77’den fazlası Ethereum blok zincirinde bulunuyor.
  6. Bitcoin dahil olmak üzere çoğu kripto paranın mevcut toplam coin sayısı üzerinde bir sınırı olmasına rağmen Ethereum bu kategoriye girmiyor. Ethereum madenciliğine getirilen tek sınırlama, her yıl sadece 18 milyon Ether’in çıkarılabileceğidir.

Sizler de Ethereum ile ilgili önemli gördüğünüz bir bilgiyi yorum olarak bizlere ulaştırabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK