Ana sayfa Piyasa Kripto Para Ethereum Neden Sert Düştü?

Ethereum Neden Sert Düştü?

1533
0
PAYLAŞ

Bildiğiniz gibi tüm kripto para piyasası düşüş momentumundan oldukça şikayetçi. Özellikle aralarından birkaç kripto paranın tedirgin edici eğilimi ürkütüyor. Gerçi Bitcoin’de ki sert düşüşü baz aldığımızda Ethereum’un da düşmesi şaşırtıcı bir durum değil fakat Bitcoin‘le kıyaslarsak Ethereum’daki geri çekilme en az iki kat daha fazla ve asıl şaşırtıcı olan bu durum.

Bugün kripto para piyasasında büyük olasılıkla G20 zirvesinde yapılacak açıklamaların yarattığı endişe sebebi ile yaşanan düşüş etrafın kırmızı renge boyanmasına sebep oldu. Fakat tüm kripto paraların içinden Ethereum ani bir düşüş yaparak beklenmedik fiyat değerlerini gördü.

Ethereum bundan kısa bir süre önce 1200-1400 dolar seviyelerindeyken son zamanlarda yaşanan düşüş trendinde ise 600-700 dolar seviyelerinde seyrediyordu. Ancak bugün ani bir düşüş yaşayarak 500 doların altına kadar indi. Güncel fiyatına bakıldığında ise Ethereum kendini bir miktar toparlayarak tekrar 500 doların üzerine çıkarak 530 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Peki Bu Düşüşün Sebebi Ne ?

Ethereum’da yaşanan bu beklenmedik düşüşün nedeni olarak EOS’un binlerce Ether satışı yapması gösteriliyor. EOS’un yaptığı işlemin toplamda 417 bin ether’i kendi cüzdanlarından başka bir adrese taşıması ve 163 bin etherin ise Bitfinex üzerinden satıldığı öne sürülüyor. Yani bu da demek oluyor ki 80 milyon dolarlık ether satışı gerçekleşmiş…

 

BİR CEVAP BIRAK