Ana sayfa Güncel Ekonomi EUR/USD Günlük Yorum-19 Haziran 2018

EUR/USD Günlük Yorum-19 Haziran 2018

970
0
PAYLAŞ

ABD ve Çin arasında yeni gümrük vergileri uygulanacağı haberleriyle başlayan haftada gerilimin tırmanmasıyla finansal piyasalar riskten kaçan bir tarzda haftaya girdi. Londra piyasaları açıldıktan sonra olumsuz hava biraz duraksadı ancak bu arada önemli makro ekonomik verilerin olmaması paritenin sakin bir seyir izlemesine neden oldu ve yoğun bir haftanın ardından yatırımcılar biraz nefes aldılar.

Bugün makro ekonomik anlamda biraz daha kayda değer veriler var. Avrupa’dan Nisan ayı cari hesap rakamlarının yanı sıra Nisan inşaat verileri açıklanacak. ABD tarafında ise Mayıs ayı Emlak Başlangıç ve İnşaat Ruhsatları rakamları yayınlanacak. Ayrıca Avrupa Merkez Bankası Mario Draghi’nin Portekiz’de Merkez Bankaları Formundaki konuşması da az da olsa kayda değer şeyler söylemesi bekleniyor.

Teknik tarafta baktığımızda EUR/USD paritesinde düşüş yönlü sinyaller güçlü görünüyor. Teknik göstergeler negatif seviyelerde ve düşüş hareketi sürecek gibi görünüyor zira hiç alım ilgisi görünmüyor. Baskın olan düşüş trendi daha da ateşlenirse yılın en düşük seviyesi olan 1.1509 seviyesine kadar bir düşüş görebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK