Ana sayfa Kredi Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018

1383
0
PAYLAŞ

Çalışmıyorsanız ve ev hanımıysanız kredi alamam diye düşünmeyin. Çünkü ev hanımlarına kredi veren bankalar bulunmaktadır. Günümüzde kredi çekmenin en kolay yolu mutlaka belgelenebilir gelirin olması. Belgelenebilir gelirin olmaması ise bir çok kişi de kredi kullanamam düşüncesini ortaya dökmektedir. Fakat bankalar çalışmayan ve ev hanımı olan kesimi de düşünerek onlar için kredi imkanı tanımaktadır. Tabi ev hanımlarına verilecek kredinin de bir güvencesi olması gerekli. O sebeple bankalar ev hanımlarının kredi kullanmak istemesi halinde bazı şartların karşılanıyor olmasını istemektedir. Bu şartlar karşılanıyorsa kredi çekmek mümkün. Ayrıca devlet, ev hanımlarına karşılıksız hibe de vermektedir.

EV HANIMLARINA KREDİ VEREN BANKALAR

Eğer bu yazımızı okuyorsanız ev hanımlarına gelir belgesiz kredi sağlayan banka sayısının az olduğunu ya da olmadığını düşünüyorsunuz demektir. Fakat sandığınız gibi değildir. Türkiye’deki bir çok banka ev hanımlarına kredi sağlamaktadır. Banka isimlerini sıralayacak olursak; Ziraat Bankası, QNB Finansbank, TEB, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Denizbank, Birleşik Fon Bankası, HSBC Bank, ING Bank, Yapı Kredi Bankası, Şekerbank, Akbank, Halk Bankası ve Vakıfbank ev hanımlarına kredi veriyor. Gördüğünüz gibi sanıldığından çok daha fazla banka bu yönde krediye olanak tanıyor. Saydığımız bankalar neredeyse Türkiye’deki bankacılık sektörünün önde gelen tüm bankaları diyebiliriz. Peki ev hanımlarının kredi kullanması hangi şartlara bağlı?

EV HANIMLARINA KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI

Bankalar, ev hanımlarını her ne kadar geliri olmayan bireyler olarak görse de bir teminat istemekte. Geri ödemesini yapamayacak ya da teminat sunamayacak ev hanımlarına kredi kullandırmak istemeyen bankalar çeşitli şartlar sunmaktadır. Belirtmek gerekir ki her bankanın farklı şartları öne çıkıyor. Yani her bankada ev hanımları için aynı şartlar yer almıyor. Şartlardan bahsedecek olursak bankalar kefil vasıtasıyla kredi verebiliyor. Veya eşinin maaş bordrosu üzerinden de kredi çekilebiliyor. Eğer yüksek miktarlı krediler kullanmak istiyorsanız kefil yeterli olmayabilir. Bu durumda ev hanımları, eşlerinin belgelenebilir gelirini göstererek yüksek miktarlı kredi başvurusunda bulunabilir. Ev hanımları için sunulan kredinin detayları ve şartları farklılıklar gösterebildiği için tavsiyemiz başvuruyu online olarak değil, banka şubesine giderek gerçekleştirmeniz yönündedir.

EV HANIMLARINA KOLAY KREDİ VEREN BANKALAR

Ev hanımlarına kredi veren banka çok dedik fakat bankaların her biri aynı değil dedik. Bu bankalardan bazıları ev hanımlarına daha kolay kredi verebiliyor. Biz de yazımızın sonunda kolay kredi veren bankaları sizin için analiz ettik. Eğer kredi başvurusunda bulunacaksanız ilk etapta ev hanımlarına kolay kredi sağlayan bankalar ile irtibat kurmaya başlayabilirsiniz.

AKBANK
Kefil ya da maaş bordrosu ve benzeri belgelere sahip olmayan kadınlar için Akbank 20 Bin liraya kadar kredi verebilmektedir. Akbank’dan ev hanımlarına özel bu krediden faydalanmak istiyorsanız bir mevduat hesabınız olmalı. Yani Akbank müşterisi olmalısınız. Aynı zamanda Akbank Direkt uygulamasını kullanabilmek için internet bankacılığı şifreniz olmalı. Ve son olarak kara listede olmamanız yeterli olacaktır. Bu şartları taşıyorsanız Akbank Direkt uygulamasını kullanarak online şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru için Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi sayfasına geçiş yapın ve başvurunuzu tamamlayın.

ING BANK
Ev hanımları ING bank vasıtasıyla kredi kullanabilirler. ING Bank bu alanda ev hanımlarına imtiyaz tanıyarak onlara düşük faiz oranları ile birlikte kredi sağlayan bankalardan biridir. ING Bank’ın ilgili kredisine başvuru yapmak için Bayanlara Özel Kredi Başvurusu sayfasına giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK