Ana sayfa Kredi Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018 (Sıfır Faiz)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018 (Sıfır Faiz)

1821
0
PAYLAŞ

Faiz oranlarının artması sebebiyle faizi düşük ya da faizsiz kredi veren bankalar üzerinden kredi çekmek isteyen vatandaş sayısında artış yaşanıyor. Bankalar bu imkanı dönem dönem ve çeşitli kampanyalarla sağlıyor. Fakat yüksek miktarlı özellikle konut kredisi gibi kredilerde sıfır faizli yani faizsiz kredi kullanmak mümkün değil. Daha çok faizsiz ihtiyaç kredisi gibi düşük miktarlı krediler kullanmak mümkün. Bunun için bankalar sadece ufak isteklerde bulunuyor. İhtiyaç kredisi dışında taşıt kredisi çekmek ve faizsiz ödemek istiyorsanız bu konudaki tavsiyemiz, satın almak istediğiniz otomobil markası ile iletişim kurmanız. Çünkü bir çok otomobil markası, sıfır faizli taşıt kredisi imkanı sunuyor. Siz de bu imkandan faydalanabilirsiniz.

FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR

Gelelim faiz ödemeden kredi kullanımına. Eğer hiç bir şekilde faiz ödemeden kredi kullanacaksanız katılım bankaları bu konuda öne çıkıyor. Katılım bankaları, kâr payı odaklı faizsiz kredi imkanı tanımaktadır. Kâr payı odaklı sistemi açmak gerekirse; gider ve zarar oluşmuşsa bu gider ve zararın cirodan düşülmesi, sonrasında elde edilen kârın ortak ya da hissedarlara paylaştırılması anlamına gelmektedir. Faizsiz kredi, bankaların vermiş olduğu kredinin birebir karşılığının geri alınmasıdır. Ek olarak dosya masrafı talep edilebilir. Bu da kredi kullanan kişi tarafından ödenir. Biz sizler için faizsiz kredi imkanı sunan bankaları listeledik. Liste dışında tavsiyemiz bankaların güncel kampanyalarına da göz atmanız. Çünkü bankalar dönem dönem faizsiz kredi imkanı sağlayabilmektedir.

-Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. (Kâr payı sistemi vardır)
-Ziraat Katılım Bankası A.Ş. (Kâr payı sistemi vardır)
-Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş. (Kâr payı sistemi vardır)
-Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş. (Kâr payı sistemi vardır)
-Vakıf Katılım A.Ş. (Kâr payı sistemi vardır)
-Denizbank (1000 Liraya kadar faizsiz kredi)
-Odebank
-Garanti Bankası (2000 Liraya kadar faizsiz kredi)

FAİZSİZ KREDİ ALMANIN ŞARTLARI

Faizsiz kredi kullanımı için bankalar genellikle çeşitli talimatların bankalar üzerinden yapılması şartını koşmaktadır. Örneğin 1000 Liralık bir ihtiyaç kredisi çekmek ve faizsiz olarak geri ödeme yapmak istiyorsunuz. Bunun için banka sizden otomatik fatura ödeme talimatı isteyebilir. Veya banka müşterisi değilseniz bankanın müşterisi olmanız istenerek vadesiz mevduat hesabı açmanız istenebilir. Bazı bankalar ise kredi kartı teklifinde bulunmaktadır. Bu tür ve benzeri seçeneklerle faizsiz kredi kullanabilirsiniz.

TAŞIT KREDİLERİNDE YÜZDE SIFIR FAİZ İMKANI

En kolay faizsiz kredi kullanma imkanı ise taşıt almak. Bir çok banka ile otomobil firması, çeşitli anlaşmalar ile birlikte sıfır faizli otomobil kredisi verebilmektedir. Bu da araba alımını kolaylaştıran ve cazip kılan seçeneklerden biridir. Günümüzde otomobil alımında kullanılan krediler genellikle sıfır faizli kredilerdir. Konut kredisinde böyle bir imkan bulunmazken, ihtiyaç kredilerinde ise sadece düşük miktarlar için faizsiz kredi imkanı tanınıyor. Taşıt kredisinde ise yüksek miktarlara sıfır faiz mümkün. Tabi vade sayısı firmalar tarafından kısıtlanıyor. Genelde 20 Ay faizsiz kredi veren çok sayıda otomobil firması vardır.

BİR CEVAP BIRAK