Ana sayfa Bankalar Garanti Bankası Bonus Kart Çeşitleri

Garanti Bankası Bonus Kart Çeşitleri

4616
0
PAYLAŞ

Garanti Bankası’nın popüler kredi kartı bonus kart, farklı kitleleri hedeflemek amacıyla çeşitlilik kazandırılmıştır. Bonus kart almak istediğiniz zaman bonus kart çeşitleri arasında sizin için uygun olanı seçmeniz gerekebilir. Kredi kartı kullanımı herkes tarafından aynı gibi görülse de aslında istekler ve ihtiyaçlar farklı olabiliyor. Haliyle bankalar kredi kartlarını çeşitlendirerek gruplara ayırmıştır. Her kartın kendine has özellikleri vardır. Bonus kredi kartı çeşitlerini ele aldığımız konumuzda hangi bonus kart hangi özelliklere sahip onu inceleyeceğiz. Böylece sizler de kaç çeşit Bonus kredi kartı var onu öğrenecek ve hangi Bonus’un sizin için daha uygun olduğunu öğrenebileceksiniz. İşte birbirinden farklı Bonus kart ailesine ait kart isimleri ve özellikleri.

BONUS KART ÇEŞİTLERİ

Garanti Bankası’na ait kredi kartı Bonus, farklı çeşitlilikte müşterilere sunulmaktadır. Kart başvurusu yaparken talep ettiğiniz Bonus’u seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Tabi o kart için istenen şartları karşılıyor olmanız halinde.

MONEY BONUS
Money Bonus kredi kartının en büyük avantajı Migros market mağazalarında kazanılan puanlar. Tüm Migros şubelerinde, sanal mağazalarında veya macrocenter mağazalarda alışveriş tutarına göre Money kazanılır. Money kazanmanız, size satın aldığınız ürünler için anında indirim uygulamaktadır. Bonus, her gün günün bir şanslı kişisini belirler ve onun yapmış olduğu alışveriş için ödeme almaz. Migros’u sık kullananların tercih edebileceği bir kart olduğunu söyleyebiliriz. Money Bonus kredi kartı yıllık kullanım ücreti 90 TL’dir. Money Bonus Gold 104.5 TL, Money Bonus Platinum kullanım bedeli ise 117.5 TL’dir. Ek kart kullanım ücretleri, ana kart ücretinin yarısı tutarındadır.

BONUS FLEXİ
Bonus Flexi kredi kartın en büyük ve en cezbedici avantajı, yıllık kullanım ücretinin olmaması. Kesinlikle kart için kullanım bedeli tahsil edilmez. Buna rağmen bir çok kampanyadan yararlanma hakkınız vardır. Biriken bonuslar ise ekstrası diyebiliriz. Düzenlenen kampanyalara katılmak için SMS göndermeniz yeterli olmaktadır. Bonus Flexi kart başvurusu yapmak istiyorsanız BFLEXI yazarak 3340’a SMS gönderebilirsiniz.

BONUS GENÇ
Garanti Bankası’nın daha çok gençlere ve öğrencilere yönelik hazırlamış olduğu kredi kartı çeşitlerinden biridir. Öne çıkan avantajı, kart aidatının olmaması. Yani aidatsız kredi kartlarından biri diyebiliriz. Başvuru yaparak Bonus Genç sahibi olmak istiyorsanız GENC yazıp 3340’a SMS gönderebilirsiniz.

BONUS PLATINUM
Prestijli bir kredi kartım olsun farkındalık yaratayım diyorsanız Bonus Platinum tam size göre. Çünkü Garanti Bankası, Platinum Bonus kartı en prestijli olarak nitelendiriyor. Peki neden daha prestijli? Bonus kartın en büyük avantajlarından biri olan bonus birikimi Platinum’da daha fazladır. Normal Bonus kartlara göre %50 oranında daha fazla bonus kazandırır. Tabi Garanti bankası bunu her alışveriş için uygulamıyor. 2000 Lira üzeri aylık alışverişlerde %25 bonus, 4000 TL ve üzeri alışverişlerde ise %50 oranında bonus kazanabilirsiniz. Bonus Platinum yıllık kart kullanım ücreti 117.5 TL’dir.

BONUS AMERICAN EXPRESS
Akaryakıt, restoran ve market alışverişlerinde ekstra avantaj sağlayan American Express, aylık %1 oranında daha fazla bonus kazanma fırsatı tanıyor. 25 TL ve üzeri yaptığınız alışverişlerin 10.sunu gerçekleştirdiğinizde 10 TL bonus kazanıyorsunuz. Yıllık toplam 420 liraya kadar bonus kazanma imkanı tanınmaktadır. Yıllık kullanım ücreti 117.5 TL’dir.

BONUS GOLD
Garanti Bankası’nın kredi kartları için düzenlemiş olduğu tüm kampanyaları bünyesinde barındıran kredi kartıdır. Aylık alışverişlerin 2 Bin lirayı geçmesi halinde bonus kazanım oranınız %25’e yükselir. Bonus Gold ile aylık en fazla 20 TL bonus kazanabilirsiniz. Bonus gold kredi kartı yıllık kullanım ücreti 90 TL’dir.

BONUS PLUS
Bonus Plus kredi kartının Gold karttan ayıran belirgin bir farkı bulunmamaktadır. Tüm özellikler birebir aynı olarak yansıtılmaktadır. Tek fark ise kullanım bedeli. Bonus Plus sahibiyseniz yıllık ücret 014.5 TL’dir.

BONUS BUSINESS
Daha çok firma ve iş yerleri kullanımında tercih edilebilecek kredi kartıdır. Şirket ihtiyaçları doğrultusunda en çok kullanılan alanlar tespit edilmiş ve o alanlardaki kullanımlarda ekstra bonus sağlayan kredi kartıdır. Örneğin şirket aracına akaryakıt alımında veya ofis giderlerine yönelik harcamalarda avantaj sunan kredi kartıdır.

BONUS TARAFTAR KARTLARI
Garanti Bankası’nın ayrıca anlaşmalı olduğu spor kulüpleri bulunmaktadır. 4 Büyük kulüp olan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’a ait Bonus kredi kartı almak mümkün. Ayrıca taraftar kredi kartları için Gold, Platinum, Plus gibi seçeneklerin de olduğunu belirtelim. Kullanım ücretleri 90 TL, 104.5 TL ve 117.5 TL’dir.

BİR CEVAP BIRAK