Ana sayfa Kredi Girişimci Kadınlara Kredi Veren Bankalar, Hibe ve Başvuru Şartları

Girişimci Kadınlara Kredi Veren Bankalar, Hibe ve Başvuru Şartları

2097
0
PAYLAŞ

Kadınsanız ve girişim yaparak ticari bir işletme açmak istiyorsanız hem bankalar hem de hükümet size fazlasıyla destek sunuyor. Bu destekten faydalanmak ise hiç de zor değil. Çünkü, ülkedeki istihdam problemine çözüm olabilecek her proje, hükümet tarafından fazlasıyla desteklenmektedir. Bu konuda bir projeniz varsa kısa sürede kredi ya da hibe alabiliyorsunuz. Peki hangi bankalar girişimci kadınlara kredi veriyor? Karşılıksız hibe almak mümkün mü? Hibe ya da kredi kullanmak için başvuru şartları neler? Tüm aradığınız sorulara bu sayfa üzerinden yanıt bulabileceksiniz.

GİRİŞİMCİLİK KREDİSİ VEREN BANKALAR

HALKBANK KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ
Halk Bank kadınlara özel ilk adım kredisi ismiyle özel bir kredi imkanı sunuyor. İlk adım kredisi, isminden de anlaşılacağı gibi girişimci kadınlara destek amacıyla sunulmuş olan bir kredidir. Halkbank, sunmuş olduğu ilk adım kredisi ile girişimciliğe teşvik etmek istiyor. Aynı zamanda girişimci ruha sahip kadınların bu girişimleri hayata geçirmesine destek amaçlı imkan tanıyor. Eğer yeni bir projeniz varsa ya da yakın zamanda açmış olduğunuz ticari bir işletmeniz varsa ilk adım kredisinden yararlanabilirsiniz. Tabi 1 yılı geçmemek şartı ile. Halkbank en fazla 95 bin lira kredi kullanımına izin verirken vade sayısı ise en fazla 60 ay olmaktadır. Halkbank’ın sunmuş olduğu krediye başvuru detayları için Girişimci Kadınlar İçin İlk Adım Kredisi sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

TÜRKİYE İŞ BANKASI KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ
Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası’da kadın girişimcilerin ekonomiye katılımını destekleyen bankalardan biri. İş Bankası, işletmesini kurmuş olan kadın girişimcilere veya yeni kurma planı içerisindekilere uygun faiz olanakları sunuyor. Girişimci kadınların bu krediden faydalanabilmesi için işletmede 250’den az kişinin çalışıyor olması, yıllık 50 milyon cironun üzerinde olmaması gibi çeşitli kolay sağlanabilecek şartlar bulunuyor. Banka ayrıca kadın girişimciler için belli bir limit koymamış görünüyor. Bankanın sunmuş olduğu kredi hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Kadın Girişimci Kredisi sayfasından ayrıntıları okuyabilirsiniz.

QNB FİNANSBANK GİRİŞİMCİLİK KREDİSİ
Kadınların ekonomiye katkısı konusunda destek sağlayan diğer bir banka da QNB Finansbank. Eğer girişimci olarak sermayeye ihtiyacınız varsa Finansbank size sermaye sağlayarak cazip faiz oranları ile işletmenize kredi veriyor. QNB Finansbank, herhangi bir miktar limiti koymazken, vade sayısını 36 ay en fazla olacak şekilde yapılandırıyor. Daha fazla detay için Finansbank Girişimcilik Kredisi sayfasını inceleyebilirsiniz.

ZİRAAT BANKASI KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK PAKETİ
Kadınların ticari alanda daha etkin olabilmesi için Ziraat Bankası kadın işletmecilere 60 aya varan vade seçenekleri ile yüksek miktarlarda kredi kullanma imkanı tanıyor. Ziraat Bankası’nın bu kredi için iki şartı bulunuyor. Birincisi Kobikart sahibi olmanız ve Ziraat Bankası aracılığı ile 2 faturanıza otomatik ödeme talimatı vermeniz. Başvuru hakkında tüm detaylar için Ziraat Bankası Girişimci Kadın Kredisi sayfasını ziyaret ediniz.

KADIN İŞLETMELERİNE FİNANSMAN VE DESTEK PROGRAMI

Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm bankalar aslında EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) kapsamında böyle bir hizmet sunmakta ve kadın girişimcilere kredi vermektedir. Eğer kadın işletmeci ve girişimci olarak Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Hizmeti programı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (European Bank for Reconstruction and Development) resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sayfa içerisinde program hakkında detaylı bilgilerin yanı sıra programa dahil olan katılımcı bankalar da belirtilmiştir.

BİR CEVAP BIRAK