Ana sayfa Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2018

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2018

1837
0
PAYLAŞ

Birikim yapmak ya da paranın güvende kalmasını sağlamak için kullanılan banka mevduat hesapları için bankalar belli bir hesap işletim ücreti talep etmektedirler. Hesap işletim ücreti hukuki açıdan alınması yasaklanmıştır fakat buna rağmen bankalar müşterilerinden kesinti yapmaya devam etmektedir. Hesap işletim ücreti almayan bankalar da bulunmaktadır. Tabi azınlıkta olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Hesap işletim ücreti alınmaması ise ilgili bankaların müşterisini arttırmış durumda. Peki sizce hangi banka böyle bir ücret talep etmiyor merak ediyor musunuz?

HESAP İŞLETİM ÜCRETİ OLMAYAN BANKALAR

ENPARA (QNB FİNANSBANK)
Son yıllarda en fazla müşteri çeken ve müşterilerine fırsat sunan banka diyebiliriz. Şubesiz bankacılık çatısı altında önemli işler başaran Enpara, internet bankacılığını sık şekilde kullananlar için eşsiz avantajlar sunuyor. Yıllardır hesap işletim ücreti almayan banka konumundaki QNB Finansbank Enpara, aynı zamanda EFT ve Havale için de ücret almıyor. Sadece bu kadarla da sınırlı değil. Enpara, vadeli mevduat hesabına en yüksek faiz veren bankalardan biri. Yatırım anlamında da rakiplerine göre öne çıkmaktadır. 2018 Yılı itibarı ile hesap işletim ücreti olmayan bir bankadan hesap açtırmak istiyorsanız Enpara bir numaralı tercihiniz olabilir. Enpara’dan hesap açtırmak için enpara.com adresine geçiş yaparak “Başvuru” sekmesinden başvurunuzu yapabilir ya da 0850 222 3663 numaralı Enpara Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz. Şubeye gitmeniz gerekmiyor. Enpara hesabı açtırmak istediğinizde sizden randevu talep ediliyor ve ikamet ettiğiniz ev veya iş yerine Enpara yetkilisi gelerek hesabınızı oluşturup kartınızı teslim ediyor. 1-3 İş günü içerisinde Enpara yetkilileri başvuru için sizi ziyaret etmektedir. Enpara, işletim ücreti almayan ve şubesiz bankacılık sektöründe tüm bankalara öncülük etmiş konumdadır.

(SENİN BANKAN (KUVEYT TÜRK)
Şubesiz bankacılık çatısı altında diğer hizmet veren banka ise Kuveyt Türk Katılım Bankası. Senin Bankan isimli proje kapsamında hesap açtıranlar, hesap işletim ücreti ödememektedirler. Kuveyt Türk, bu konu hakkında resmi web sayfasında “Burası senin bankan! Sırf bankada hesabın var diye hesap işletim ücreti ödemezsin.” şeklinde bir slogan oluşturarak hesap işletim ücreti talep etmeyi reddeden nadir bankalardan biridir. Kuveyt Türk, bunu koşul ve şart istemeden yerine getirmektedir. Ayrıca EFT ve Havale işlemleri için de ek ücret talep edilmez. Eğer siz de Senin Bankan çatısı altında hesap açtırmak istiyorsanız seninbankan.com.tr adresine giriş yaparak başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Devamında ise Kuveyt Türk yetkilileri, bulunduğunuz konuma gelerek hesabınızın açılışını gerçekleştirmektedir.

NUVO (YAPI KREDİ BANKASI)
Yapı Kredi Bankası‘da şubesiz bankacılık uygulamasını hayata geçirmiştir. Nuvo isimli projesi kapsamında şubesiz bankacılık hizmeti verilmektedir. Nuvo hesabı açtıranlar yıllık olarak hesap işletim ücreti ödemezler. Hesap işletim ücretinin alınmamasının yanında diğer yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalarda olduğu gibi EFT ve Havale ücreti talep edilmemektedir. Nuvo kart sahibi olmak isteyenler için 3 farklı paket bulunmaktadır. Öğrenci, genç ve klasik olarak üç farklı grup tanımlanmıştır.

CEPTETEB (TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI)
CEPTETEB olarak ismini duyduğumuz TEB kapsamındaki uygulama da hesap işletim ücreti almamaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası‘nın şubesiz bankacılık projesi olan CEPTETEB, herhangi bir masraf oluşturmadığı için müşterilerinden işletim ücreti almaz. Diğer bankalar gibi şubesiz bankacılığın avantajlarından faydalanılması için olanak tanır. CEPTETEB sahibi olmak için cepteteb.com.tr adresine giriş yaparak başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

ALBARAKA TÜRK (ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI)
Aidatı olmayan banka kartlarından birini de Albaraka Türk Katılım Bankası sunuyor. Aidatsız, herhangi bir koşul gerektirmeden Albaraka Türk tercihi yapabilirsiniz. Yıllık olarak hiç bir hesap işletim ücreti istenmemektedir. İnternet üzerinden yapılacak olan haval ve EFT işlemleri için de herhangi bir ücret talebi yoktur. Albaraka Türk bankasından hesap açtırmak için şubeleri ziyaret edebilir ve hesabınızı aynı gün içerisinde açtırarak teslim alabilirsiniz.

HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ÖDEMEK İÇİN TAVSİYE!

Eğer müşterisi olduğunuz banka sizden hesap işletim ücreti alıyorsa ve bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız, kesintileri geri alabilirsiniz. Öğrenciler, okullarından öğrenci belgesi alarak banka şubesine öğrenci belgesini göndererek hesap işletim ücreti kesintisi yapılmasını engelleyebilir ve geçmişteki kesintileri iade alabilir. Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri de dahildir. Eğer öğrenci değilseniz kesinti yapılmasını istemiyorsanız bankanıza 3 otomatik fatura ödeme talimatı vermelisiniz. Son olarak geçmişteki kesintileri iade almak istiyorsanız Tüketici Mahkeme Heyeti‘ne müracat ederek gerekli istenen evrakları verin. Ardından banka tarafından geçmişteki tüm kesintiler iade yapılmaktadır. Son 10 yıl içerisinde yapılan hesap işletim ücreti giderleri ödenir.

BİR CEVAP BIRAK