Ana sayfa Piyasa Kripto Para Hindistan’da Ethereum Bitcoin’den Daha Popüler

Hindistan’da Ethereum Bitcoin’den Daha Popüler

987
0
PAYLAŞ

Kripto paralara olan alaka, değerlerinin düşmesiyle beraber eksilmek yerine gün geçtikçe daha da çoğalıyor. Mesela Hindistan‘daki kripto para ekosisteminde en başta olan daima Bitcoin olmuştur. Fakat son zamanlarda nedeni nedir bilinmez, Bitcoin‘e olan alaka ilk dönemler kadar fazla değil. Ülkede kripto paralara olan alakanın büyük bir kısmı gün geçtikçe Ethereum‘a kaymaya başlamış gibi duruyor. Ethereum böylece Son beş ay içerisinde ülkede en çok merak ve araştırılan kripto para birimi olmayı başardı.

Günümüz kripto para alanında Bitcoin dışında daha yüzlerce farklı kripto para birimi mevcut. Bu çeşitli kripto para birimlerine altcoin adı verilirken sektöre etkileri de en az Bitcoin kadar kayda değer. Bizce Ethereum bu anlamda alkışı hak eden taraf. Hindistan’daki istatistiklere göre kamuoyunun Ethereum’a olan ilgisi eskiye nazaran çok üst seviyelerde seyrediyor. Bu ilgi son beş ay içerisinde ivme kazanırken hiçbir sekteye uğramadı.

Spesifik olmak gerekirse, Hindistan’da Ethereum kelimesinin aranma oranı diğer tüm aramaların tamı tamına %34.4‘ünü oluşturuyor. Bu durumda Bitcoin %29.9 ile ikinci sıraya gerilemiş durumda. Bu durum bakılınca size ciddi bir fark gibi görünmeyebilir, fakat ülkenin kripto paralara dair genel tonunu belirleyici bir özellik. Dünyanın geri kalanında da insanlar Hindistan’da olduğu gibi Ethereum için büyük umutlar taşıyorlar.

Ülkede Kripto Paraların Geleceği Belirsiz

Hindistan’da hazırda devam eden kripto para birimlerine karşın düzenlemeler ile birlikte kripto para sektörünün geleceği belirsizliğini hala koruyor. Ülkenin bu tarz yeni para birimlerini nasıl ele aldığına bağlı olarak piyasa içerisinde daha fazla rekabet veya daha az yenilik görülebilir. Yapılması düşünülen yeni düzenlemelerin ne zaman olacağına dair henüz resmi bir açıklama tarihi belli değil.
Ülkede Ethereum’a olan bu büyük ilgiyle birlikte Ethereum’a sahip olan borsalar çok sayıda yeni kullanıcı sahibi olabilirler. Son beş aylık periyotta oluşan bu popülerlik artışı oldukça garip olsa da sadece hikayenin bir kısmı bizlere anlatılıyor. Yine de her şeye rağmen Ethereum tarafında bazı büyük değişiklikler meydana geliyor.

BİR CEVAP BIRAK