Ana sayfa Kredi İkinci Kez Kredi Çeksem Faiz Oranı Düşük Olur mu?

İkinci Kez Kredi Çeksem Faiz Oranı Düşük Olur mu?

1207
0
PAYLAŞ

Bankalar, düzenli ödeme aldıkları sorunsuz müşteriler için çeşitli avantajlar sunmaktadır. Son zamanlar sık sorulan soru ise ikinci kez kredi çeksem faizi düşük olur mu? sorusu. Bu sorunun ortaya çıkmasını sağlayan en önemli unsur, bankaların müşterileri arasında çeşitli farklılıklar sunması. İkinci krediye düşük faiz oranı var mı yok mu yazımızda onu değerlendireceğiz.

İKİNCİ KEZ KULLANILAN KREDİNİN FAİZ ORANI DÜŞÜK OLUR MU?

Bankalar düzenli ödeme aldıkları müşterilerine her daim yeni avantajlar sunmak ister. Bunu çeşitli kanallarla müşteriye ulaşarak bildirir. Fakat bu avantajlar içerisinde üzülerek söylüyoruz ki ikinci krediye düşük faiz oranı sağlamak gibi bir avantaj yer almıyor. Yani ilk çekmiş olduğunuz kredi miktarı, yaptığınız düzenli ödemeler hiç bir şekilde ikinci çekeceğiniz kredinin faiz oranını etkilemiyor. Tamamen bağımsız bir şekilde çekeceğiniz ikinci kredi için o günün şartlarında bankanın güncel faiz oranı neyse o uygulanır.

Bankanın ikinci krediye düşük faiz gibi bir politika sergilemesi banka müşterileri tarafından son zamanlar yoğun şekilde istenen bir durum olsa da, bankalar bu taleplere pek yanıt vermiş değil. Aksine, zamanın ilerleyişi ile birlikte ikinci kullanılacak kredide daha yüksek faiz oranı ile karşılaşabilirsiniz. Nitekim son yıllarda devamlı artan faiz oranları, bir çok kişinin kredi kullanımını olumsuz etkilemiş durumda. Özellikle konut kredilerindeki faiz oranları bir hayli yüksek seviyeye ulaştı.

FARKLI BANKALARI ARAŞTIRIN!
İkinci kredi için düşük faiz isteğinize yanıt bulamıyorsanız ve tercih ettiğiniz ilk banka sizin için yüksek bir faiz oranı istiyorsa B planı olarak farklı bankaların faiz oranlarını araştırmanızı tavsiye ederiz. Türkiye’de bankacılık sektöründe ciddi bir rekabet bulunurken, kredi konusunda da zaman zaman çeşitli fırsatlar sunuluyor. Yani, kredi kullanmak istediğiniz dönem bazı bankalarda çeşitli kampanyalar olabilir. Bu kampanyalar daha düşük faiz oranı yada dosya masrafsız şekilde kredi kullanım imkanı tanıyor olabilir. Günümüzde kredi dosya masrafları da oldukça yükselmiş durumda ve çekilecek olan kredilerin ödeme planında değişiklik olmasını tetikliyor. Genellikle düşük miktarlı ihtiyaç kredilerinde dosya masrafı belirgin oranda göze çarpmaktadır.

Eğer araştırmanızı konut kredisi üzerine yapıyorsanız ve en düşük faizli konut kredisi veren banka hangisi sayfasını ziyaret ederek güncel konut kredisi faiz oranı en düşük bankaları listeleyebilirsiniz. Araştırmanız dahilinde size faydalı olacak ve ışık tutacaktır. Diğer kredi türleri için ise sitemizde arama yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK