Ana sayfa Kredi İşe Yeni Başladım Kredi Alabilir miyim?

İşe Yeni Başladım Kredi Alabilir miyim?

1998
0
PAYLAŞ

Bankaya kredi talebinde bulunduğunuz zaman sizden isteyecekleri en önemli şey, maaş bordrosu veya elde ettiğiniz bir gelir varsa onu belgeleyen bir döküm olacaktır. Örneğin kira geliri sözleşmesi ya da ödeme dekontu gibi. İşe yeni başlayanların sık sorduğu sorulardan biri de bununla alakalı. İşe yeni başladım kredi çekebilir miyim? Konut kredisi alabilir miyim? gibi soruları sık sık duyuyoruz. Bu konuda ciddi bir bilgi kirliliği yaşanmaktadır. Bir çok kişi ise, işe girdiği ve sigortasının başladığı ilk günden itibaren kredi çekebileceğini düşünmektedir fakat bu durum pek öyle değil. Çünkü kredi başvurusu farklı noktalarla bağlantılıdır. Eğer işe yeni başlamış biri konumundaysanız ve kredi çekmeyi düşünüyorsanız yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz.

İŞE YENİ BAŞLAYAN BİRİ KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

Bankalar, kredi talebinde bulunan kişilerden çeşitli teminatlar ister. Bu teminatların başında da tartışmasız maaş bordrosu gelmektedir. Maaş bordrosu olan her birey kolayca kredi alabilir fakat beraberinde bazı şartları da taşıması gerekir. Sırayla değinecek olursak, bankalar maaş bordrosu istediğinde işe yeni giriş yapan kişinin bunu temin etme imkanı olmayabilir. Sebeplerden ilki, işe girdiğiniz anda maaşınızın ödenmemiş olması ve haliyle henüz maaş bordronuzun olmaması. Eğer işe başlangıç süresinden sonra bir deneme süresi de varsa maaşınızı almanız biraz daha ileri tarihe kayacaktır. Haliyle maaş bordronuzun olması biraz daha ileri zamana ertelenecektir. Tabi sigorta girişinizin yapılmış olması da önemli. Eğer sigorta girişiniz erkenden yapıldıysa, maaşınız erteleme olmadan ödendiyse 6 ay sonrasında kredi talebinde bulunabilirsiniz. Eğer kredi notunuz da kredi çekmeye müsaitse banka onay verecektir. Taşıt kredisi, konut kredisi gibi yüksek miktarlı kredi taleplerinizi, sigortalılık süresinini 6 aylık bir zaman doldurduktan sonra kullanabilmektesiniz.

Bankanın sizin için vereceği miktar, çalışma süreniz ve maaşınız ile doğru orantılıdır. Yeni işe başlamış bir kişi için belli limitlerde kredi sağlanmaktadır. Uzun süreli çalışanlar için ise kredi limitleri daha yüksek olabilmektedir.

YENİ İŞE BAŞLADIM KREDİ KARTI ALABİLİR MİYİM?

Kredi almak yeni işe başlayanlar için hala ne kadar büyük problem olarak devam etse de, kredi kartı almak ise bir o kadar kolaylaşıyor. Bankalar, bir çok çalışmayana bile kredi kartı sağlayabiliyor. İşe yeni başlayanlar ise bankanın kredi kartı müşterisi olmak istemeleri halinde online olarak müracat ederek kolayca kredi kartı sahibi olabilirler.

BİR CEVAP BIRAK