Ana sayfa Kredi Konut Kredisi Konut Satışında Düşük Faizli Yeni Kampanya

Konut Satışında Düşük Faizli Yeni Kampanya

1379
0
PAYLAŞ

Gayrimenkul sektörü yeni bir kampanyaya hazırlanıyor. Bu doğrultuda hemen hemen 200 firma %10-20 arasında indirim yapacak, faizler de 0.98’e çekilecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un geçtiğimiz günlerde açıkladığı inşaat sektörünü hareketlendirmek için başlatılacak düşük faizli yeni kampanyanın detayları netleşti.

Yarın açıklanacak kampanya kapsamında konut kredisi faizleri %2’yi aşan seviyelerden yeniden 120 ay vadede %0.98’e indirilecek. 3 Ekim’e kadar yani 2 ay sürecek kampanyada peşinat oranı da %10’a çekilecek. KİPTAŞ ve Emlak Konut GYO projeleri başta olmak üzere, GYODER, KONUTDER ve İNDER üyelerinin projeleri yer alacak. Kampanyanın en çok dikkat çeken yanı ise fiyatlarda indirim yapılması olacak. Firmalar konut fiyatlarında %10 ila 20 arasında indirim yapacak. %20 olan peşinat oranın da %10’a çekilmesi, kalan farkın ara ödemeler şeklinde alınması da planlanıyor. Kampanya ile ilgili tüm detaylar ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile sektör temsilcilerinin katılacağı toplantıda yarın açıklanacak.

TOKİ’DEN BU YIL İKİNCİ İNDİRİM KAMPANYASI

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi başlıyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan, 21 Eylül- 19 Ekim arası sürecek kampanyada indirim oranını %24’e çıkardıklarını söyledi. Turan, vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin indirim kampanyasına dahil edilmediğini kaydetti.

BİR CEVAP BIRAK