Ana sayfa KOSGEB KOSGEB’in Hibe Kredileri

KOSGEB’in Hibe Kredileri

908
0
PAYLAŞ

İyi bir fikriniz veya projeniz varsa sermaye bulabilmeniz eskisi kadar zor değil. Eğer hala süper bir fikrim var ama param yok diyenlerdenseniz KOSGEB parlak fikirlerinize yatırım yapmak için size yardımcı olabilir. İş kurmak isteyene girişimcilik için 50 bin liralık hibe kredi KOSGEB tarafından her yaştaki girişimcilere verilmektedir. Devlet destekli olarak iş kurmak isteyen erkek, kadın, genç, çiftçi, emekli, işsiz her insan 50 bin lira hibe kredi başvurusunda bulunabilir.

 

KOSGEB Kredisine Nasıl Başvurulur?

KOSGEB’in hibe kredisine başvurmak için öncelikle girişimcilik eğitimi kurs başvurusu yapmak üzere tarihini öğrenmek şarttır. Ona göre başvurunuzu yaparak  70 saat olan Kurs süresini tamamlamanız ve sertifika almanız gerekmektedir. Daha sonra alınan bu sertifikanın sonunda  iş yerinin planının hazırlanması ve projelendirilmesi gereklidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ve işyerinin açılmasından itibaren faturalandırıldığı giderleriniz ölçüsünde; 50 bin liralık hibe kredisi kullanılır.

KOSGEB’in Hibe Kredileri 

KOSGEB işyeri açmak isteyenlere verdiği  50.000 liralık hibe kredisi yanı sıra 100 bin liralık sıfır faizli destek kredisi de vermektedir.  100 bin liralık faizsiz kredi alımında 2 yıl sonra ödenmeye başlanmaktadır. 24 eşit taksitte ödenen bu krediyi işyeri sahipleri de alabilmektedir. Öncelikle KOSGEB’in kursuna katılmak ve alınan sertifika sonucu iş planı hazırlamak gereklidir; hazırlamış olduğunuz planın ve projenin kabul edilmesi sayesinde kosgep kredisi verilmektedir. KOSGEB tarafından şehit-gazi yakınlarına, ev hanımlarına, terör mağdurlarına çeşitli destekleme kredileri verilmektedir. Devlet tarafından ekonominin kalkınması için uygulanan hibe ve teşvik kredileri birçok kişi için iyi bir fırsat olabilmektedir. Ayrıca esnaflar için iş yerini büyütme yeni malzeme anlar şube açma bayilik alma gibi bir takım genişleme çabaları içerisinde de destek kredisi ve teşvik kredisi alınabilmektedir Eğer siz de iş yeri kurmak
istiyorsanız 50 bin liralık hibe kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK