Ana sayfa Kredi Kartı Neden Kredi Kartı Alamıyorum?

Neden Kredi Kartı Alamıyorum?

2008
0
PAYLAŞ

Kimileri kredi kartı almayı şiddetle reddetse de kimileri de kredi kartı almak istemesine rağmen bankalar vermiyor. Yani günümüzde bankalar müşteri sayısını arttırmaya çalışıyor olsa da bazı kişilere kart vermek istemiyor. Tabi bunun birden fazla sebebi olabilir. Kredi kartı alamıyorum yada kredi kartı neden çıkmıyor gibi sebeplerle bu yazımıza ulaştıysanız okumaya devam ederek neden kredi kartı alamadığınızı, almak için neler yapmanız gerektiğini okuyabilirsiniz.

KREDİ KARTI NEDEN ÇIKMIYOR?

Türkiye’de aktif olarak bankacılık hizmeti sunan 50 civarı kuruluş bulunmaktadır ve bu bankalardan kredi kartı talebinde bulunmak mümkün. Fakat bankaların bazı şartları vardır. Bu şartları müşteri sağlamazsa kredi kartının çıkması pek mümkün değildir. Peki banka kredi kartına neden onay vermez? Bankalar, kredi kartı kullanıcılarının ödemelerini yapabilecek maddi güce sahip olmalarını ister. Bunun için de maaş bordrosu ister. Maaş bordrosu bankalar için bir teminattır ve bordro olmadığı taktirde kredi kartının müşterilere tahsis edilmesi istisnai durumlar dışında pek mümkün değildir. İstisnai durumlara örnek ise belgelenebilir farklı geliri olanlar (kira geliri gibi) yada öğrencilere özel kredi kartları diyebiliriz. Bu durumlar dışında maaş bordrosu olmayan kişilere kredi kartının verilmesi çok mümkün değil.

Maaş Bordrom Var Fakat Kredi Kartı Alamıyorum!
Maaş bordronuzun olması bazı durumlarda kredi kartı almanız için yeterli olmayabilir. Sebep ne derseniz 18 yaş altında olmanız olabilir. Veya farklı banka ödemelerini zamanında yapmamış olmanızdan kaynaklı kredi notunuzun düşük olması kart almanızı birinci dereceden etkiler. Bir diğer sebep ise bozuk sicil. Bankalar müşterilerine kart vermeden önce çeşitli incelemeler yapmaktadır. Eğer bankaya kredi kartı için müracat yapan kişinin kredi notu düşükse, ödemeleri çok düzenli değilse banka bu durumlarda kart vermek istemeyebilir.

Yukarıdaki şartları sağlamayanların kart talebinde bulunmasının ardından yüksek ihtimalle kart başvurusu olumsuz sonuçlanır. Bu durumda yapmanız gereken, bankanın şartlarını yerine getirmek.

KİMLER KREDİ KARTI BAŞVURUSU YAPABİLİR?
Maaş bordrosu olan ve ödemelerini zamanında yapan, kredi notu yeterli olan kişiler kolayca kredi kartı alabilirler. 18 Yaşını doldurmuş ve çalışmakta olan her birey kart başvurusu yapabilir. Kredi kartı başvurusu çeşitli kanallar vasıtasıyla yapılabilir. SMS ile, internet üzerinden, telefon bankacılığı ile veya banka şubelerinden form doldurarak yapılabilir.

BİR CEVAP BIRAK