Ana sayfa Kredi Kredi Öderken İkinci Kez Kredi Çekmek

Kredi Öderken İkinci Kez Kredi Çekmek

1304
0
PAYLAŞ

Bankadan kredi çekip ardından ikinci kez krediye ihtiyaç duyanlara banka kredi verir mi? Kredi öderken bankaya yeni bir kredi başvurusu yaptığınızda ikinci kredinin verilip verilmeyeceği aklınızı kurcalıyorsa bunun yanıtı, sizin ilk kredinizle ilişkili olacaktır. Nasıl mı? Eğer aktif olarak bir kredi borcu yükü altındaysanız ve bu krediyi ödemeye devam ediyorsanız, bu süreçte ikinci kez kredi başvurusu yapıp yeni bir kredi daha çekmek istediğinizde bankalar bu durumda daha titiz ve detaylı bir çalışma başlatır. Fakat aktif olarak ödemekte olduğunuz bir krediniz varsa bu asla ikinci krediyi çekmenize engel değildir. Fakat eğer ikinci kredi daha öncesinde planladığınız bir ihtiyaçsa ikinci kredinin çıkma ihtimalini arttırmak tamamen sizin elinizde.

KREDİ ÖDERKEN İKİNCİ KEZ KREDİ ALMAK!

Bankalar, müşterilerini asla tek kredi alabilir şeklinde kısıtlamamıştır. Bu sebeple kredi alan kişiler ikinci hatta üçüncü kez kredi talebinde bulunabilirler. Fakat hepsi birbirine bağlı bir zincir içerisindedir. İkinci kredi başvurunuzu etkileyecek ana unsur, ilk kredinizdir. İkinci bir kredi almak istediğiniz zaman ilk kredide olduğu gibi öncelikli olarak kredi notunuza bakılır. Kredi notunuzun ardından ödemekte olduğunuz kredinin ödeme düzenine bakılır. Eğer hiç aksama olmadan düzenli bir şekilde ödeniyorsa ikinci kredinizin çıkma olasılığı artar. Ve son olarak önemli bir detay daha vardır. O da gelir durumu. Eğer gelir durumunuz ikinci krediyi ödeyebilecek, karşılayabilecek kadar iyiyse kredi alırsınız. Banka, ikinci kredi için bu durumu mutlaka masaya yatıracaktır. Eğer belgelenebilir maaş, ikinci krediye müsade edecek kadar iyi değilse bu durumda bankanın kredi verme ihtimali daha düşük olacaktır.

İKİNCİ KREDİYİ ALMAYI KOLAYLAŞTIRACAK ETKENLER!

İkinci kredi için aynı bankayı kullanmanız mümkün. Fakat aynı banka size ikinci kredi için onay vermezse diğer bankalara da kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Çekmek istediğiniz ikinci krediye onay çıkabilmesi için mutlaka hesabınızı yapmalısınız. Nasıl bir hesap diye soracak olursanız, maaş durumu ve çekilecek kredi miktarı dengesi şeklinde. Ödemekte olduğunuz kredi, maaş durumu ve ikinci kredi için size verilecek miktarı doğrudan etkiler. Banka, sadece ödeyebileceğiniz miktarda krediye onay verir. Bu sebeple çekeceğiniz kredi miktarını minimum düzeyde tutmaya çalışmanız avantaj olacaktır.

Bir diğer nokta ise ilk kredinin kalan süresi. Eğer ödemekte olduğunuz kredinin ödenecek vade sayısı azaldıysa banka bunu da göz önünde bulundurur. Bu da sizin ikinci kredinizin onaylanma ihtimalini arttırır. Başvurunuzu, ilk kredinin bitimine yakın çekmeniz ekstra avantaj kazandırır.

Toparlayacak olursak bankadan ikinci krediye onay almak mümkün. Bunun için kredi notunuz yeniden değerlendirilir ve aktif olarak ödediğiniz kredinin ödeme düzenine bakılır. Belgelenebilir maaş miktarınız sizin yeniden ikinci kez çekeceğiniz kredi miktarında limiti belirler. Bu sebeple maaş durumuna göre minimum tutarlarda talepte bulunmanız, onay çıkma ihtimalini arttırır.

BİR CEVAP BIRAK