Ana sayfa Kredi Kredi Red Nedeni 11 Ne Anlama Geliyor?

Kredi Red Nedeni 11 Ne Anlama Geliyor?

1549
0
PAYLAŞ

Bankadan kredi çekmek için kredi başvurusu yaptığınız zaman kredi red nedeni 11 şeklinde bir dönüş yapılmışsa bu kredinize onay çıkmadığını belirtir. Fakat burada merak edilen detay ise red nedeni 11’in ne anlama geldiği. Banka, onaylamadığı krediler için sebebi açık şekilde belirtmezken, onaylanmama nedenini kodlarla bildirmektedir. Bu kodlar arasında en sık rastlananı ise 11’dir. Peki kredi red nedeni 11 ne demek? Eğer 11 kodlu reddedilmeye maruz kaldıysanız bu durumdan nasıl kurtulabilirsiniz? Yazımızın devamında red nedeni 11’i aşmanın yollarını da görebilirsiniz.

KREDİ RED NEDENİ 11 NE DEMEK?

Banka kredi başvurusuna red nedeni 11 yanıtı aldığınız zaman geçmişe yönelik ödemelerinizde aksaklıklar var demektir. Bu kod numarası ile kredisi reddedilen kişiler, genellikle ödemelerini düzenli olarak yapmayan kişilerdir. Örneğin aktif olarak isminize bağlı olan fatura ödemelerinin zamanında ve tam olarak yapılmaması, kredi kartı borçlarınızın son ödeme tarihinden sonra yatırılması ya da asgari tutarlarda ödenmesi gibi sebepler sizin kredi almanıza olumsuz etki etmektedir. Bu durum neticesinde kredi notunuz düşüş gösterir ve kredi alımınız zorlaşır. Fakat bu durumu düzeltmek yine sizin elinizde.

Kredi Red Nedeni 11’den Nasıl Kurtulurum?

Kredinize onay çıkmadı ve bu durumu düzeltmek istiyorsunuz. Bu işlem çok kolay şekilde düzeltilebilir fakat bu süreç biraz uzun zamana yayılmaktadır. Hedefiniz kredi notunuzu yükseltmek olmalı ve bu yüzden öncelikle ödemelerinizi daha düzenli yapmanız gerekir. Üzerinize kayıtlı faturaları aksatmadan ödemeli, kredi kartlarınızın ekstrelerini tam miktarlı olacak şekilde son ödeme tarihi gelmeden ödemeniz gerekir. Aktif olarak ödediğiniz bir kredi varsa onun ödemelerini de düzenli olarak yapmanız gerekir. Bu durumlarda kredi notunuz yavaş yavaş düzelecek ve kredinize onay çıkacak seviyeye gelecektir. Kredi notunuzun düzelmesi ve red nedeni 11’den kurtulma süresi biraz uzun olabilir. Aylık olarak ödenebilen fatura ve kredi ödemeleri, haliyle aylık bazda kredi notunu etkiler. Sadece 1 veya 2 ay ödemelerinizi düzenli yapmanız yeterli olmayacaktır. Bunu bir alışkanlık haline getirmeli ve istikrar sağlamalısınız. Bu gereklilikleri yerine getirdiğiniz zaman zaman lehinize işleyecek ve bankalar kredi için onay vermeye başlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK