Ana sayfa Piyasa Kripto Para Kripto Para Piyasasındaki Düşüşün Kurbanları

Kripto Para Piyasasındaki Düşüşün Kurbanları

1047
0
PAYLAŞ

Son dönemlerde ‘mainnet’ gelişmesiyle gündeme gelen 2 tane koin var: EOS ve TRON. Bu iki koin de mainnet alanında attıkları yenilikçi adımlarla pek çok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Ama söz konusu koinler geçtiğimiz 24 saatte fiyat bazında çok ciddi darbeler aldı. EOS yaklaşık %15 oranında düşüş yaşarken TRON da %10 civarında bir azalışla bu düşüşten nasibini aldı. EOS şu anda en büyük beşinci; TRON ise en büyük onuncu kripto para durumunda. EOS’ta ve TRON’da yaşanan bu ciddi düşüşün nedeninin Bitcoin’in Cumartesi günü yaşadığı düşüş olduğu düşünülüyor. Bitcoin bundan birkaç gece önce yalnızca iki saat içerisinde yaklaşık 400 dolar gibi bir değer kaybı yaşamıştı ve bu düşüşün piyasaya elbette belli başlı etkileri oldu.

Özellikle EOS fiyatında yaşanan düşüşün başlıca sebeplerinden biri de oylamayla ilgili yaşanan sorunlar olabilir. Ağ üzerindeki kullanıcıların yalnızca %2’sinin oy kullanması üzerine EOS’ta bir oy krizi yaşandı ve bu kriz yatırımcılara olumsuz olarak yansıdı. Yaşanan bu krizin sebebi olarak da ekibin tüm bu yükü topluluğun omzuna yüklemesi olarak gösteriliyor. Oy verenlerden birinin yorumu şu şekilde: Oldukça heyecanlıyım ve epey yüklü yatırım yapmış biriyim ama oy verme protokolünü ve mekanizmalarını topluluğun eline bırakmak büyük hataydı.”
Bir başka oy verenin yorumu ise şu şekilde: “Tüm bu sürecin adeta tokenlarımızı kurtarmak için yine tokenlarımızı riske atmak zorunda kaldığımız bir Testere oyununa dönmüş olmasına üzüldüm.”

BİR CEVAP BIRAK