Ana sayfa Piyasa Kripto Para Kripto Para Şirketleri Asya’yı Terk Ediyor

Kripto Para Şirketleri Asya’yı Terk Ediyor

988
0
PAYLAŞ

Kripto para dünyasında görünmeyen alanda birçok şey oluyor. An itibariyle, Asya’daki önemli diyebileceğimiz kripto para şirketi başka merkezlere taşınmakta. Dünyanın bu bölgesindeki karmaşık görünen yasal düzenlemelere bakılacak olursa, bazı değişiklikler aslında çokta anormal değil. Öyle bile olsa, Avrupa böyle şirketler için hızlıca öne çıkan bir lokasyon gibi görünüyor.

Asya’nın Kripto Paralara Dair Yasal Düzenlemeleri

Kripto para meraklısı olan herkesin bildiği üzere konu yasal düzenlemelere geldiğinde Asya oldukça karmaşık görünüyor. Japonya’da Bitcoin ve diğer kripto paralar yasal para birimi olarak görülüyor. Fakat, yerel borsalar devletin resmi finansal düzenleyicisi FSA tarafından birçok denetleme yapılıyor. Bu, uzun dönemde olumlu bir gelişme olsa da kısa dönemde bazı şeyleri sallantıya uğratabilir. Güney Kore kripto para borsaları için şimdilik en büyük bölge. Aynı zamanda hükümet birçok konuyu yakından takip ediyor. Çin ise, hala kripto paralara sıcak bakmıyor. Bunun yanı sıra Bitcoin ve altcoin ticareti için kendi anti-CNY ticaret sistemini sürdürüyor. Tüm bu gelişmeler birçok şirketi gelecek planlarını ince eleyip sık dokumaya götürüyor. Bundan dolayı Avrupa’ya taşınmak çok daha mantıklı bir hamle gibi görünüyor.

Avrupa’ya Göç

Bitcoin borsası Bitfinex, Asya’dan İsviçre’ye taşınma planını açıkca belirtmişti. İsviçre’de taşınmayı düşündükleri bölge Zug aynı zamanda “Kripto Para Vadisi” olarak biliniyor. Kripto paralara karşı hoşgörüsü yüksek bir ekosisteme sahip Zug’un ağırlığını hissettirdiği çok belli. Bölge aynı zamanda kendini blockchain ve Bitcoin için bir merkez yapma konusunda kararlı. Kripto para borsası olan Binance de son günlerde attığı adımlarla birçok insanı şaşırtıyor. Şirketin Malta’ya taşınması oldukça ilginç olarak konuşuldu. Ülkenin cumhurbaşkanının açıklamalarına göre Malta bu pazarda kendini “kripto para şirketleri için bir cennet” olarak konumlandırmak istiyor. Zug ve Malta arasındaki bu yarışın önümüzdeki günlerde ilgi çekici olacağı şüphesiz.

En büyük sürprizi sona bırakalım istedik… Güney Koreli internet devi Kakao’nun taşındığını açıklamasıyla gerçekleşti. Şirketin bir ICO gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği henüz belli olmasa da piyasaya sürmeyi planladıkları blockchain platformu için çalışmalara devam edilecek. Her ne kadar şirket bu blockchain girişimi için bir Japon bağlı şirket kurmuş olsa da, Asya dışında da bir mağaza açması yüksek bir ihtimal. Bu büyük gelişme ile ilgili sizlerin yorumu nedir ?

BİR CEVAP BIRAK