Ana sayfa Piyasa Kripto Para Kripto Para Ticaretine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 9 Unsur

Kripto Para Ticaretine Başlamadan Önce Bilmeniz Gereken 9 Unsur

1103
0
PAYLAŞ

Araba sürerken, yemek yaparken veya hastanede ameliyat yaparken… Birbirinden tamamen bağımsız gibi görünen bu üç dalın en büyük tek ortak noktası, ”Safety first” yani önce güvenliktir. Tabii ki, olay yemek yapmak kadar basit veya ameliyat yaparken ki kadar ciddi değil. Ortada hayat memat meselesi yok fakat, yine de bir şekilde yatırım yaptığınız ve göz bebeğiniz olan Bitcoin’lerin bu şekilde dengesiz, sağı solu belli olmayan bir piyasada ellerinizden kayıp gittiğini görmek, hele de Bitcoin’in fiyatı bu seviyelerde iken, pek de hoş bir durum olmadığı konusunda hepimiz hemfikiriz. Peki daha iyi nasıl ilerleyebiliriz ? Mutlaka buna benzer başlık altında bir çok tavsiye okumuşsunuzdur. Fazla kafanızı karıştırmadan net adımlar olsun istedik ve finansalani.com olarak sizler için derleme yaptık.

Bitcoin-nedir?

1. Yapacağınız Her Bir Hamle İçin Mantıklı Bir Sebebiniz Olsun

Eğer, bir hamle yapacaksanız mutlaka bu hamleyi neden yaptığınıza ve sonrasında neyi planladığınıza dair kafanızda net bir plan ve hedef olsun. Sakın unutmayın, bu piyasada birilerinin kazanması için, birilerinin de kaybetmesi gerekiyor.

 

 

2. Ya Daha Fazla Yükselirse ve Ben de Bunu Kaçırırsam Diye Düşünmeyin

Bir örnekle ilerleyelim. X bir koini ele alalım. Bir anda fiyatı inanılmaz şekilde şişen koinimizin grafiğine ve istatistiğine baktığımızda çift haneli yüzdelerde bir artış gördüğümüzü varsayalım. İşte artış trendini yakaladığınızda eğer forumlara veya diğer sosyal paylaşım alanlarına girerseniz, koini yere göğe sığdıramayan birçok hesabın olumlu yorumlarını görüp, iyice kendinizden geçebilirsiniz. Bu noktada, elbette ki bir yatırım tavsiyesi değil ancak, genel görüş işi akışına bırakmak ve izlemeye devam etmektir. Artış trendini çok ağır şekilde gördüğünüz koinlere girmek konusunda iki kez düşünün çünkü bu tarz durumlarda maalesef terste yakalanma şansınız oldukça fazladır.

3. Risk Yönetimi

”Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz” atasözümüzün bir anlamı olmalı değil mi ? bu söz üzerinden gidip başarılı bir kripto para ticaretçisi olmak ve bu işten para kazanmak için daima elinizdeki parayı 2’ye 3’e 4’e veya 5’e katlayacak hamleler peşinde koşmaktansa, daha kısa metrajlı karları hedeflemelisiniz. Çünkü bu şekilde kazanacağınz ufak ufak paralar, yine bir başka atasözümüz olan ”Damlaya damlaya göl olur” prensibi gereği büyük meblağlara ulaşacaktır.

4. Piyasada Fiyatlar Her Daim Değişken, Bunu Asla Unutmayın

Bitcoin sisli bir havadır. Nasıl ki sisli havada araba kullanmak ya da bir uçağı piste indirmek zorlaşır, piyasada da Bitcoin’in fiyatı kısa sürede ciddi değişimler göstermeye başladıysa bu durum da ticaret yapması zorlaştırmaktadır. O yüzden sisli havada araba kullanmamak, yani mümkünse ticaretten uzak durmak, en mantıklı seçim olarak görünmektedir.

5. Alt Koinler İçin Ne Yapmalı ?

Elbette ki alt koinler de, aynı Bitcoin gibi fiyat açısından ciddi dalgalanmalar yaşayan bir ürün bütünü. Öncelikle bir alt koini alırken bunu elinizde ne kadar süre tutacağınızı düşünün ve kısa, orta ve uzun dönemler için kendi hedeflerinizi netleştirin ve buna uygun alt koinler seçin. Hangi alt koin, uzun süreli elde tutumda bana en yüksek karı getirebilir, bunların arkasındaki ekip ve teknoloji nelerdir, şirket olarak açıkladıkları hedeflere ulaşabilmişler mi, toplum nezdinde güvenilirlikleri ne durumda gibi sorular sorarak, kendinize uygun alt koini seçebilirsiniz.

6. Bir Sonra ki Şansı Bekleyebilirsiniz

Sakın ama sakın eğer rahat bir durumda değilseniz (mental veya fiziksel) ticaret yapmaya başlamayın. Baskı altında yapılan birçok hamle, maalesef kaybetmeye mahkumdur. Böylesi durumlarda gelecek bir sonraki şansı beklemek, en mantıklı hamle olacaktır.

7.Hedefiniz Net Olsun

Satacağınız seviyenin bir satış emri mutlaka olsun. Siz dışarıda bir işle uğraşıyorken, fiyatın önce artıp, sonra azaldığını görüp üzülmeyin. Emirlerinizi muhakkak girin.

8.Zamanı Kollayın

Genelde olumsuz dedikodular olduğunda alım yapın, haberler çıkınca da satın. Özellikle büyük haber siteleri bir koin ile ilgili haberler yapıyorsa, satış için doğru zaman demektir.

9.Egolarınızı Unutun

Hamle yaparken temel amacınız haklı çıkmaktan ziyade, kar elde etmektir. Bu koini almalıydım tarzı argümanlarınızı haklı çıkarmak için zaman ve para harcamayın. Asla unutmayın, bu piyasada her zaman kazanan hiç kimse yoktur. Hesap gayet basit, toplam kazançlarınız, toplam kayıpları geçiyorsa; gittiğiniz yol doğru demektir.

Bitcoin dünyasında kafanıza takılan herhangi bir durumda dilediğiniz soruyu yorum olarak sorabilir, fikir ve tavsiyelerinize açık olduğumuzu unutmamanızı bilmenizi isteriz. Bol kazançlı günler dileriz.

 

BİR CEVAP BIRAK