Ana sayfa Piyasa Mehmet Aydın’ın Sağ Kolu Teslim Oldu !

Mehmet Aydın’ın Sağ Kolu Teslim Oldu !

1065
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz dönemde gündemi sarsan Çiftlik Bank soruşturmasında hakkında yakalama kararı olan Suat Fehmi Emur, dün soruşturma savcılığına giderek teslim oldu. Sorgulanan Emur, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Binlerce kişinin milyonlarca lira dolandırılmasına ilişkin Çiftlik Bank organizasyonuna dair soruşturma bütün hızıyla hala devam ediyor. Aralarında soruşturmanın bir numaralı zanlısı Mehmet Aydın ve abisi Fatih Aydın’ın da aralarında olduğu 6 zanlı Kırmızı Bülten ile dünyanın dört bir tarafında aranıyor.  Bu zanlılardan Osman Naim Kaya, Uruguay’da tutuklandı ve Türkiye iadesi için başvurdu. 20’ye yakın zanlı hakkında ise yakalama kararı var.

Hakkında yakalama kararı olan isimlerden Suat Fehmi Emur, dün Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek teslim oldu. Gece geç saatlere kadar ifadesi alındı, tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Emur, Çiftlik Bank organizasyonundaki en önemli isimlerden biri diyebiliriz. Mehmet Aydın’ın en yakınındaki isimlerden biri olan Emur,  Aydın’dan sonraki en yetkili ve etkili kişi olarak biliniyor. ‘Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı’ ünvanı olan Emur, Aydın ile yurtdışında en son görüşen kişilerden biri. Bazı zanlıların ifadelerinde yapının en ‘ürkütücü’ ismi olarak da biliniyor.

Balıkesir’deki Bitcoin makineleriyle irtibatlı olarak tutuklanan Hakkı Cangül ifadesinde Emur için şu ifadeleri kullandı: “Kendisi Mehmet Aydın’ın sağ koludur. Aydın’ın kendisine Porche hediye ettiğini biliyorum. Şirketteki korumalardan, finans müdürüne kadar tamamını kontrol eder ve hepsi kendisinden talimat alırdı.”  Soruşturma kapsamındaki diğer tutuklu sanıklardan Alper Ergün de Emur’un Çiftlik Bank organizasyonu içinde çok önemli bir isim olduğunu belirterek “Sürekli Mehmet Aydın’ın yanındaydı. Aydın’ın sağ kolu olarak büyük kararlarda söz sahibiydi. Çiftlik Bank dolandırıcılık olayında  konumunun yukarılarda bir yerde olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullanıyor. Çiftlik Bank’ın bütün açılışlarında Mehmet Aydın ile birlikte görüntülenen Emur’un şirketin genel müdürü Savaş Yıkılmaz’ı bir tartışma sonucunda darp ederek kaburgalarını kırdığı da iddialar arasında.

BİR CEVAP BIRAK