Ana sayfa Piyasa Kripto Para Monero Nedir? Monero Nasıl Alınır?

Monero Nedir? Monero Nasıl Alınır?

1082
0
PAYLAŞ
Monero

Monero para birimi ile ilgili güncel içeriklere göz attığımız zaman, karşımıza 2014 senesinde 30’dan fazla üyeden oluşan bir ekip ile kurulmuş dijital kripto para birimini görüyoruz. En popüler izlenemez para birimlerinden olan Monero, günümüzde 350 dolardan işlem görüyor çeşitli yapılarda.

Monera Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Merkezi olmayan açık kaynak koduna sahip bir kripto para birimi olan Monero, güvenli ve kişiselliği ön plana çıkarıyor. Bu sayede gizli bir para birimi olarak isteğe bağlı yapılarda şeffaf da olabiliyor tabi. Bu konuda Monero için Bitcoin yapısından farklı olan şeyi söyleyelim. Ölçeklenebilir bir yapıda olması, Monero para birimini diğer para birimlerine (dijital) göre farklı kılıyor ve kendine has bir yere sokuyor. 30 kişiden fazla olarak kurulan ekibin nihai amacı dijital para birimlerini ön plana çıkararak seçenekleri takip ettirmek olacağı için, farklılıkları da bu denge dahilinde kullanabilir ve hepsini kendi içinde değerlendirebilirsiniz. Yapısal yenilikler bakımından 3. Tarafı ortadan kaldırma konusunda ön plana çıkarılan çalışmalar adına, herkesin kendi bankası olması düşüncesini besliyor bünyesinde aslında. Bu sayede insanlar paraları konusunda sorumluluk sahibi olabiliyor ve onları kontrol altında tutabiliyor. Şöyle düşünelim. Geleneksel bankacılık sisteminde genellikle hükümetin ve bankaların müşteri gizliliğini sağlamaktan sorun yaşadığını biliyoruz. Yani hem hükümet, hem de bankalar müşterilerin gizliliği konusunda sorunlarla karşılaşabiliyor. Lakin  Monero para biriminde durumlar tam olarak böyle değil. İşlemler özel bir yapıda çıkıyor karşımıza ve bu durumlarda işletmeler tedarikçilerini gizli tutabilir.  Gizlilik esas olarak yapılan çalışmalarda vatandaşların da beklentisi bu yapıda ilerleyebilir. Ayrıca oldukça güvenli olan Monero, dijital para yapısında onaylanmış bir para olduğu için ağ üzerinden yönetilmesi de oldukça kolaydır.

Gizli ve izlenemez olması, Monero parasını tercih etme konusunda bankaların en önemli etkinliklerinden oluyor. Bu sayede daha rahat, daha verimli ve daha yoğun bir konuda ön plana çıkarılan her bir hizmeti kendi içerisinde tek bir tıklama ile kullanabiliyorsunuz. Yapısal farklılıkların ve güncel seçimlerin karşımıza çıkarılmasına oranla, Monero hem gerçekten önemli hem de büyük bir ilerlemeye sahiptir diyebiliriz. Farklıkların ve güncel büyümelerin daimi olarak karşımıza çıkarılması için, sizler de gerçekten önemli bir çalışmaya ulaşabilirsiniz. Bitcoin farkında iseniz önceleri anonim kalmak için çeşitli yöntemleri denedi ve temel bir platform olarak algılandı hep. Bitcoin üzerinde belli olma ihtimalı olan bazı açıkların, blok zinciri konusunda Monero ile uyumlu olduğunu söyleyebiliyoruz. Yani blok zinciri olarak karşımıza çıktığı zaman cüzdan sahiplerinin kimliğinin bulunması konusu bitcoin üzerinde görülebiliyor. Ama Monero üzerinde öyle bir durum yok. Bitcoin ile kendini ayıran yapı da tam olarak bu oluyor bu yüzden. Kripto para birimlerinin en büyük problemi olan gizlilik konusunda oldukça büyük bir çözüm yaratan Monero, gerçekten ön plana çıkmaya devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK