Ana sayfa Bankalar Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz 11 Banka

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Yapabileceğiniz 11 Banka

1920
0
PAYLAŞ

Bankalar sadece maaş bordrosu olan çalışanlara değil, aynı zamanda ihtiyacı olan gençlere ve öğrencilere kredi kartı kullanım imkanı da sağlıyor. Günümüzde ihtiyaçlar çok değişken olurken, kredi kartları ise alışverişlerde ve harcamalarda büyük avantajlar sağlıyor. Özellikle taksitlendirme özelliğinin olması, kartları avantajlı kılan asıl kilit özellik diyebiliriz. Öğrencilerin de fazlaca taksitlendirme ihtiyacı sebebiyle kredi kartlarına ihtiyaç duydukları gözlemlenmiş durumda. Bankalar da bu duruma çözüm sunmak amacıyla belli limitler çerçevesinde öğrencilere ve gençlere özel kredi kartları hazırlamaktadır. Kısacası öğrenciler kredi kartı alabilir mi? sorusuna olumlu yanıt veren bankaların olduğunu söylemek mümkün. Bunun için basit bir kaç şartı yerine getirmeniz yeterli olabiliyor.

ÖĞRECİLERE KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Bankaların öğrenci ağırlıklı olarak genç nesile tahsis ettiği kredi kartlarının limiti çok üst noktalarda değildir. Düşük ve mütevazi limitler çerçevesinde acil ihtiyaçları karşılamak amacıyla sunulan bu hizmet için kolayca başvuru yapabilir ve kartınızın size ulaşmasını bekleyebilirsiniz. İşte öğrencilere kredi kartı veren o bankalar:

GARANTİ BANKASI GENÇ BONUS
Garanti Bankası, genç veya öğrenciler için Bonus Genç ismini verdiği kredi kartını tahsis ediyor. Bonus Geç başvurusunu internet üzerinden anında yapabilirsiniz. Formu doldurarak kart başvurusu yapmak için Kart Başvurusu Yap bağlantısını takip ederek ilgili resmi sayfaya gidebilirsiniz.

Vakıfbank Like Card
Vakıfbank tarafından sadece Üniversite öğrencilerine sunulan Like Card kredi kartı için başvuru yapabilirsiniz. Like Card, kendi bünyesinde çok fazla avantajı barındırmaktadır. Ekstra çekilişler ve e-ticaret sitelerinde yapılan alışverişlere ek puanlar veren Like Card ayrıca Kampüs ve Üniversite çevresinde bulunan anlaşmalı yerlerde indirimli alışveriş imkanı sunuyor. Like Card başvurusunu SMS ile yapmak için Like yaz boşluk bırak TC Kimlik numaranı yaz 5724’e gönder.

TEB ÜniversiTEB Bonus Kart
Türk Ekonomi Bankası’da üniversiteli öğrencilere kredi kartı tahsis eden bankalar arasında. Bonus üye işyerlerinde taksitlendirme avantajından faydalanacağınız ve istediğiniz her yerde kredi kartı ile alışveriş yapmanıza olanak tanıyan ÜniversiTEB başvurunuzu telefonla 0850 200 0 666’yı arayarak yapabilirsiniz. Dilerseniz internet üzerinden online olarak da başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun için UniversiteTEB Kart Başvurusu sayfasına geçiş yaparak başvurunuzu yapabilirsiniz. Formu doldururken UniversiteTEB Bonus seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. ÜniversiteTEB Yıllık kullanım ücreti 8 TL’dir.

Yapı Kredi Play Kart
Yapı Kredi’den Play öğrenci kredi kartına sahip olabilirsiniz. Play Kart sahibi olmanız için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve örgün ya da ikinci öğretimde lisans veya önlisans eğitimi alıyor olmanız gerekmektedir. Uzaktan eğitim ya da Açıköğretim öğrencileri Play Kart’a sahip olamamaktadır. Herhangi bir kefil istemeyen Yapı Kredi, öğrenciler için en fazla 1300 TL limit belirlemektedir. Başvuru için Play yaz Boşluk bırak TC Kimlik numaranı yaz 4421’e Sms gönder. Veya Play Kart Başvur sayfasına geçiş yaparak online başvuru formunu doldurup başvurunuzu iletebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Müşteri hizmetlerini arayıp telefon bağlantısı ile başvuru yapmanız olacaktır. Yıllık ücreti 38 TL’dir.

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı
İsminden de anlaşıldığı Üzere Türkiye İş Bankası tarafından sadece üniversite öğrencileri için kullanılabilen kredi kartıdır. 18 Yaşını doldurmuş olan her üniversite öğrencisi başvuru yapabilir. Sizden istenen belgeler sadece öğrenci belgeniz ve nüfus cüzdanı fotokopisi. Başvuru yapmak için İş’te Üniversiteli Kart Başvurusu sayfasını takip edin. İş’te Üniversiteli kart yıllık kullanım ücreti 22 TL’dir.

Akbank Exi26 Kredi Kartı
Akbank’ın öğrenciler için sunmuş olduğu krdi kartı hizmeti ise Exi26’dır. Sadece 26 Yaş ve altındaki öğrencilerin faydalanabildiği kredi kartına sahip olmak için öğrenci belgesine sahip olman yeterli. Başvurunun sadece Akbank şubelerinden yapıldığını belirtelim. Online olarak Exi26 kredi kartı başvurusu alınmıyor. Yıllık kredi kartı kullanım aidatı 20 TL’dir.

Ziraat Bankası Genç Bankkart
Ziraat Bankası’nın öğrencilere verdiği kredi kartı Genç Bankkart olarak geçmektedir. Kartı hem banka mevduat hesabı olarak hem de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. 375 Liraya kadar kredi limitiniz bulunmaktadır. Genç Bankkart Başvurusunu şimdi yapmak istiyorsanız GENC BANKKART Yazıp 4747’ye SMS olarak gönderin. Bazı Genç Bankkart sahiplerinin kart özelliği sadece mevduat hesabı olarak görünmektedir. Bu durumu değiştirmek ve aynı zamanda kredi kartı özelliğini de kullanmak istiyorsanız Ziraat Bankasu şubelerini ziyaret ederek görüşmeniz gerekmektedir. İşlemlerinizi veya başvurunuzu telefon bankacılığı ile 0850 220 00 00 numaralı telefonu arayarak da gerçekleştirebilirsiniz. Yıllık aidat bedeli 15 TL’dir.

HSBC Concept Üniversiteli Kredi Kartı
HSBC Tarafından sunulan popüler kartlardan biri olan Concept Üniversiteli karta sahip olmak için 18-25 yaş arasında olmak ve en az önlisans eğitimi alıyor olmanız gerekmektedir. Yıllık kart aidatı da olmayan Concept Üniversiteli için başvuru kanalı ise sadece banka şubeleridir.

QNB Finansbank GO Kredi Kartı
QNB Fşnansbank Go kredi kartı da Üniversiteli öğrenciler tarafından tercih edilen kartlardan biridir. 18-26 Yaş kapsamında herkesin başvuru yapabileceği kart için online olarak başvuru yapabilirsiniz. Finansbank Go sayfasına geçiş yapın ve başvurunuzu hızlı şekilde formu doldurarak gerçekleştirin. Yıllık ücreti 25 TL’dir.

Denizbank D-Şarj Kredi Kartı
Sıkça kampanyalar düzenleyen bankalardan biri olan Denizbank’ın üniversiteliler için hazırladığı kart D-Şarj kredi kartıdır. Bir çok restoranda farklı indirim avantajları sağlayan D-Şarj kredi kartı ile 6 aylık zaman dilimlerinde 200 liralık harcama yapmanız halinde ek 10 TL kazanma fırsatı sağlıyor. Başvurunuzu Denizbank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kullanım için yıllık 33 TL tahsil edilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK