Ana sayfa Kredi Öğrenciye Öğrenim Kredisi Veren Bankalar

Öğrenciye Öğrenim Kredisi Veren Bankalar

1551
0
PAYLAŞ

Burs kazanamayan, öğrenim kredisi almayan öğrenciler için bankalar çeşitli öğrenim ve eğitim kredileri vermektedir. Öğrencilerin eğitimlerini daha rahat koşullar altında almasına destek amaçlı bir çok banka düşük faiz oranları ile birlikte kredi sağlamaktadır. Bu krediler kendi bünyesinde ikiye ayrılmaktadır. Birincisi eğitim kredisi, ikincisi öğrenim kredisi. Eğitim kredisi, genellikle ebeveynlerin talebi ile alınabilen kredilerdir. Yani öğrenciye verilen kredi değildir. Fakat öğrenciler için de öğrenim çatısı altında krediler mevcuttur. Yani öğrenciyseniz sizin de kredi çekebileceğiniz bankalar olduğunu bilmelisiniz. Az sayıda banka bu hizmeti sağlıyor olsa da istediğinizi almanıza yeterli olacak diyebiliriz. Bunun için öğrenci olmanız yeterli.

ÖĞRENCİYE KREDİ VEREN BANKALAR

Türkiye’de öğrenciler genellikle KYK öğrenim kredisi kullanarak eğitimlerini daha rahat şartlarda sürdürmekte. Fakat öğrenim kredisi alamayan kesim mecburen bankaların kapısını çalmak zorunda kalıyor. Bankalar ise bu hizmeti genellikle ebeveynlerin kontrolü altında yapmak istiyor. Bir çok banka bu sebeple öğrencilere, anne ya da babaları üzerinden kredi vermeye sıcak bakıyor. Fakat bankanın kapısını bir öğrenci olarak çaldığınız zaman size kredi için kapı açan bankalar da yok değil. Ziraat bankası bu konuda öne çıkan banka.

ZİRAAT BANKASI
Eğitim kredisi çatısı altında sunulan Ziraat Bankası öğrenci kredisinde slogan, “Ders çalışmak sizden, ihtiyaçları karşılamak bizden” şeklinde. Ziraat bankası, okul, derhane ve benzeri eğitim masraflarınızın finansman giderlerini karşılamak maksadıyla kredi kullanımına olanak tanıyor. Vade sayısı en fazla 36 ay olmaktadır. Başvuruları sadece şubeden alan Ziraat Bankası, bu kredi için maddi bir teminat istediğini resmi web sayfasında belirtmektedir. Detaylar için Ziraat Bankası Eğitim Kredisi sayfasını ziyaret ediniz.

MAAŞ BORDROSU İLE EĞİTİM KREDİSİ VEREN BANKALAR

Öğrenciler için ebeveynlerin eğitim kredisi kullanımına izin veren bankalar ise oldukça fazla. Anne veya baba tarafından başvurulacak eğitim kredisinde maaş bordrosu istenmektedir. Maaşını belgeleyebilen her birey, çocuğu için eğitim kredisi kullanabilir. Aşağıdaki listeden istediğiniz bankayı seçerek eğitim kredisi detaylarını inceleyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Eğitim Kredisi
Sadece üniversite öğrencileri için değil, kurs, dershane ve benzeri tüm eğitim masraflarında finansman sağlamayı hedefleyen Türkiye İş Bankası, eğitim kredisi veren bankalardan biridir.

Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisi
Yurt içi ve yurt dışı eğitimleri destekleyen Yapı Kredi Bankası ile sadece yurt içi eğitimler değil yurt dışı eğitimler de kredi ile desteklenmektedir.

Denizbank Eğitim Kredisi
60 Aya kader vade yapabilen Denizbank, en yüksek vade ile eğitim kredisi veren banka durumunda. Avantaj sadece vade sayısı değil, düşük faiz oranları ile de dikkat çekmektedir. Başvurular için bankanın resmi web sayfasını ziyaret edebilir ya da şubeye gidebilirsiniz.

Halk Bankası Eğitim Kredisi
48 Ay vade ile yüksek vade yapan bankalardan biri de Halk Bankası’dır. Halk Bankası da düşük faiz oranları sunarak eğitim ve öğretime destek olmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK