Ana sayfa Piyasa Altın Online Altın Satışlarında %100 Artış !

Online Altın Satışlarında %100 Artış !

1000
0
PAYLAŞ

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı olan Emre EKMEKÇİ ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “Online altın satışına tüketici alıştı ve güveniyor, geçen seneye göre şu an internetten altın satışında yüzde yüz artış var.”

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Emre EKMEKÇİ, “Ramazandan önce düğünlerin planlanmış olmasıyla, hem ev düzenlemek isteyenlerin alışverişinde, hem de düğünlerde düğünde kullanılacak ve takılacak altının satışında artış yaşanıyor. Online altın satışına tüketici alıştı ve güveniyor, geçen seneye göre şu an internetten altın satışında yüzde yüz artış var.” dedi.

EKMEKÇİ’nin aktarmış olduğu bilgilerden elde edilen verilerden baz alınarak, Türkiye’de e-ticaretin potansiyeli ve yapılan çalışmalar ve yıl değerlendirmesine ilişkin bilgiler aktardı. Senenin ilk 3 ayına bakıldığında ocak, şubat ayının biraz rehavetle başladığına işaret eden EKMEKÇİ, mart ayında ise bu rehavetin kalktığını ve e-ticaretin arttığını dile getirdi.

EKMEKÇİ, kurun da etkisiyle ilk 2 ayda biraz durulma yaşandığını ifade ederek, şu sözlere yer verdi:

“Ama mart ayında stabilize oldu ve toparlandı, nisan ayı da oldukça iyi gidiyor. Bunda evlilik sezonunun başlamış olmasının da önemli etkisi var. Ramazandan önce düğünlerin planlanmış olmasıyla, hem ev düzenlemek isteyenlerin alışverişinde, hem de düğünlerde düğünde kullanılacak ve takılacak altının satışında artış yaşanıyor. İnternette altını taksitle, hatta vade farksız taksitle satan üyelerimiz var. Dolayısıyla hem altın satışlarında hem ev eşyalarının satışında iyi bir artış var şu an. Online altın satışına tüketici alıştı ve güveniyor, geçen seneye göre şu an internetten altın satışında yüzde yüz artış var. Bunda sezonun yanı sıra bilinirlik taksit yapılmasının önemli etkisi var.”

BİR CEVAP BIRAK