Ana sayfa Makaleler Pasif Gelir Nedir?

Pasif Gelir Nedir?

1793
0
PAYLAŞ

Genellikle ek gelir ile pasif gelir birbiri ile karıştırılıyor. E haliyle arasındaki farkı herkes merak ediyor. Şöyle ki; pasif gelir belli emek harcadıktan sonra elde ettiğiniz gelirdir. Diğer deyişle bir zaman sonra emek sermayesinden para kazanmaya başlıyorsunuz. Ek iş ise, anında yapıp para kazanacağınız bir gelirdir. Yani biri bir süre sonra diğeri anında. Bir bakıma siz, pasif gelirle önceden kazandığınız parayı değerlendiriyorsunuz. Bunu kaybetme durumunuzda var. Yani pasif gelir elde etmek sanıldığı kadar kolay değil.

Sizler için finansalani.com olarak pasif geliri elde etme yöntemlerini örneklendirdik.

Yatırım Amaçlı Ev Almak

Pasif gelir denilince ilk akla gelen ilk şey kiralar oluyor. Mesela zamanında çalıştınız ve bir ya da birkaç ev aldınız. Bu evleri kiraya verdiğinizde kazandığınız gelir pasif gelir olarak sayılıyor.

Araba Kiralamak

Araba genel yaşantımızda önemli bir ihtiyaç ama aldığınız arabadan sonrasında para kazanmak da mümkün. Hem de bu yöntem oldukça basit. Mesela eğer arazi aracı aldıysanız, haftalık olarak aracınızı kiralayabilirsiniz. Bu sayede pasif gelir elde etmiş olursunuz.

Borsaya Yatırım Yapmak

Eğer belli miktarda paranız varsa, bunu borsaya yatırabilirsiniz. Tabii bunun için öncelikli olarak borsayı iyi takip etmeli, tecrübeli olmalı ve araştırmalarınızı sıkı yapmalısınız.

Fotoğraflardan Para Kazanmak

Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, bu yöntemle para kazanmanız mümkün. Dünyaca bilinen fotoğraf sitelerine doğru etiketleme yaparak fotoğraflarınızı koyabilirsiniz. Fotoğraflarınız her kaydedildiğinde, siz pasif gelir elde etmiş olacaksınız. Yani zamanında çektiğiniz fotoğraflar size bir gelir sağlayabilir.

Unutmayın pasif gelir elde etmek uzun vadeli bir durum. Pasif bir geliriniz var diye aktif olan gelirinizden vazgeçmek mantıklı bir durum olmaz. İki işi bir arada yürütme şansınız varsa yüksek miktarda gelir elde edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK