Ana sayfa Güncel Ekonomi Petrol Fiyatları Yatay Seyrediyor

Petrol Fiyatları Yatay Seyrediyor

833
0
PAYLAŞ

Dün 74,32 dolardan güne başlayan ve gün içinde 74,72 dolara çıkan Brent petrolün varil fiyatı, bu sabah 74,38 dolardan açıldı. Brent petrolün varili kısmi bir artışla 74,47 dolardan işlem görmeye başladı. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü ham petrolün varili ise 69,53 dolardan alıcı buldu.

Husilerin Bab el-Mandeb Boğazı’ndan geçiş yapan 2 Suudi petrol tankerine saldırması sonrası, Suudi Arabistan’ın Kızıldeniz’den petrol ihracını geçici olarak durdurduğunu açıklamasıyla petrol fiyatlarının yukarı yönlü seyri devam ediyor.

Uzmanlar, Ortadoğu bölgesinde petrol ihracatında yaşanan aksamaların, küresel piyasalarda Libya, Venezuela ve İran gibi ülkelerde de aksamaların artacağı endişesi oluşturduğunu kaydetti.

ABD ve AB arasındaki gerginliğin azalmasıyla birlikte petrol fiyatlarındaki gerilemenin sürmeyeceğinin öngörüldüğünü belirten uzmanlar, diğer taraftan ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının orta vadeli etkilerinin petrol fiyatlarını etkilemeye devam edeceği endişesinin de güçlendiğine dikkati çekti.

BİR CEVAP BIRAK