Ana sayfa Piyasa Kripto Para Siacoin Nedir? Nasıl Alınır?

Siacoin Nedir? Nasıl Alınır?

1033
0
PAYLAŞ
Siacoin

Günümüzde gerçekten önemli bir çalışma mantığı ile ilerleyen ve rahat kullanılabilen birbirinden farklı her bir hizmeti ve yeniliği kendi içinde kullanabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. SC olarak bilinen ve bu seviyede ön plana çıkarılan pek çok çalışma için sizler de kendi ihtiyaçlarını organize edebilir ve daha rahat, daha verimli, daha yenilikçi bir çalışma mantığı ile ilerlemeye başlayabilirsiniz. Aktif olarak geliştirilen çalışmalar ve merkezi konumlanmalar ile büyütülen bütün Siacoin para birimleri için, depolama platformu olarak kullanılan Siacoin, disk depolama alanı gibi de düşünülebilir. Ama tam olarak öyle değildir çalışma matığı. Hemen hemen herkes için farklı ve uygun bir kullanım sağlayan bu birim, en basit örneği ile google drive, ya da amazon cloud ya da yandex depolama gibi bir bulut depolama sistemi olarak çıkıyor karşımıza. Siacoin yapısını bu saydığımız bulutlardan ayıran en büyük özellik ise, block zinciri tabanlı bir merkez oluyor. Yani merkezi olmayan ve bulut depolama alanı olan bir platform oluyor. Bu yüzden en özet haliyle Siacoin, verilen blok zincirinde depolandığı merkezi olmayan bir bulut olarak çıkıyor karşımıza ve bu sayede detayları ön plana çıkarıyoruz.

Konum itibariyle oldukça kolay kullanılabilen ve çalışma mantıklarını ön plana çıkarabilen Siacoin için, daha rahat ve daha verimli bir çalışma sistemi sizleri bekliyor olacak diyebiliriz. Yapılan çalışmalarda uzun vadeli hedef olarak görülen seçim, internetin en omurgalı depolama alanı olması olacaktır. Verilerin özgür bir şekilde saklanması gerektiğine inanan ekip, bunları da en özgür, en garantili ve hack yapılmayacak şekilde sizlere sunmak istiyor. Hatırlarsınız zamanında pek çok dosya ve özellikle icloud ifşa olmuştu ve ünlüler için pek çok resim çıkmıştı karşımıza. Merkezi olmayan bu bulut depolama sistemine bakarsanız, çalışma mantığı da gerçekten güçlü bir şekilde ilerliyor diyebiliriz.

Peki Ama Siacoin Nasıl Çalışıyor?

Siacoin, Sia platformunu kullanmak için geliştirilen bir kripto paradır. Herkes PC’sinde Sia’nın merkezi olmayan ağına ekstra alan kiralayabilir ve Siacoin olarak ödeme alabilir. Benzer şekilde, Sia depolama alanını kullanmak isteyen herhangi bir kullanıcı Siacoin ile ödeme yapmak durumundadır. Siacoin, Sia ağı için özel amaçlı bir para birimi olup, Sia ağı üzerindeki dosya depolama sözleşmelerini yürütür. Bir host, üzerinde anlaşmaya varılan bir süre ve üzerinde anlaşmaya varılan bir alanda dosyaları saklamak zorundadır. Daha sonra, anlaşmanın bitiminden sonra, ödeme Siacoin’deki host’a gönderilir. Hal böyle olunca insanların kullanımına göre de çeşitli etkenler çıkıyor karşımıza ve bu sayede büyüyen çalışmalar ve modellemeler geleneksel bir çalışma mantığı ile çok daha güçlü bir yerde çıkıyor karşımıza. Online olarak ilerletilen her bir hizmet ve fırsat için, bizler de seçimleri rahatlıkla okuyabiliyoruz bu sayede.

BİR CEVAP BIRAK