Ana sayfa Kredi SMS ile Telefondan Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

SMS ile Telefondan Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

1619
0
PAYLAŞ

SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır? Hangi bankalar SMS ile başvuru alıyor merak ediyorsanız bu yazımızda aradıklarınızı bulabilirsiniz. Kredi kullanmak isteyenlerin aklındaki sorular genellikle kredi çıkıp çıkmayacağına yönelik ve kredi kullanımında istenen belgeler olarak düşünülür. Bir çok banka müşterisi, kredi onayını bankaya gitmeden almak istiyor. Bu mümkün mü derseniz bir çok banka bu özelliği SMS ile başvuru alarak mümkün kılıyor. Yani herhangi bir banka şubesine gitmeden kredi başvurusunu cep telefonundan SMS göndererek yapabilirsiniz. Türkiye’deki bankacılık sektöründe bir çok banka bu hizmeti müşterilerine sunuyor. Biz de bu bankaları sizler için listeledik ve hangi banka hangi numaradan kredi başvurusu alıyor onları detaylandırdık.

SMS İLE KREDİ BAŞVURUSU YAPILABİLEN BANKALAR

Kredi başvurularını SMS ile yapmak istediğinizde banka sizden sadece bir kaç ön bilgi ister. Bunların başında TC kimlik numaranız gelmektedir. Bankaların TC kimlik numaranızı mutlak suretle istemesinin nedeni, kredi notunuzu kontrol etmek diyebiliriz. T.C. vatandaşı bireylerin kredi kullanabilmeleri için mutlak suretle kredi notunun geçerli rakamda olması gerekmektedir.

Düşük kredi notuna sahip kişiler kredi alamazken, kredi notu iyi olan kişiler kredi çekmek için onay alabilmektedir. SMS ile başvuru yaptığınızda sizin geçmişteki ödeme düzeniniz, kredi notunuz, var olan aktif kredileriniz gibi detaylar incelenerek size dönüş yapılmaktadır.

Kredi başvurusunu SMS ile yaptıktan sonra onay geldiği taktirde banka şubesine gitmeniz gerekebilir. Eğer kredi başvurunuz reddedildiyse bunun sebebi muhtemelen kredi notunuzun düşük olmasından kaynaklıdır. Hangi bankanın hangi SMS numarası ile kredi başvurusu aldığını öğrenmek için aşağıdaki listeyi kontrol edebilirsiniz.

BANKA KREDİ BAŞVURUSU SMS NUMARALARI

AKBANK
Kredi yaz boşluk bırak ve TC kimlik numaranı yaz. Ardından 4425’e SMS gönder.
DENİZBANK
Kredim yaz boşluk bırak ve TC kimlik numaranı yaz. Ardından 3280’e SMS gönder.
QNB Finansbank
TC Kimlik numaranı yaz 5030’a gönder.
GARANTİ BANKASI
TC Kimlik numarasını yaz boşluk bırak, kredi çekmek isterdiğiniz miktarı yaz boşluk bırak, belgelenebilir maaş miktarını yaz boşluk bırak. Ardından 3390’a SMS gönder.
HALK BANK
TC Kimlik numarası yaz boşluk bırak, kredi türünü (taşıt, konut, ihtiyaç) yaz boşluk bırak, kredi çekmek istediğiniz miktarı yaz boşluk bırak, belgelenebilir maaş gelirini yaz. Ardından 3401’e SMS gönder.
TÜRKİYE İŞ BANKASI
Nakit yaz boşluk bırak TC kimlik numarasını yaz boşluk bırak, kredi tutarı boşluk aylık belgelenebilir geliri yaz. Ardından 4402’ye SMS gönder.
ODEA BANK
Kredim yaz boşluk bırak TC Kimlik numarasını yaz. Ardından 8444’e SMS gönder.
VAKIFBANK
TIK yaz boşluk bırak TC kimlik numarasını yaz boşluk bırak aylık geliri yaz. Ardından 5724’e SMS gönder.
YAPI KREDİ BANKASI
Kredi türünü yazıp boşluk bırakın, TC kimlik numarası yazıp boşluk bırakın ve aylık belgelenebilir gelirinizi yazın. Ardından 4411’e SMS gönderin.
ZİRAAT BANKASI
Kredi türü boşluk T.C Kimlik Numarası boşluk istediğiniz kredi tutarı boşluk vade sayısı boşluk aylık net gelirinizi yazın. Ardından 4747’ye SMS gönderin. Eğer taşıt kredisi kullanacaksanız en sona bir boşluk daha bırakıp taşıt bedelini de yazın. İhtiyaç kredileri için kredi türüne Tüketici, konut kredisi için konut, taşıt kredisi için taşıt yazınız.

BİR CEVAP BIRAK