Ana sayfa Kredi Şubeye Gitmeden Kredi Çekme ve Kredi Başvurusu

Şubeye Gitmeden Kredi Çekme ve Kredi Başvurusu

1255
0
PAYLAŞ

Yoğun iş temposu sebebiyle banka işlemlerini yapmak için vakit bulamayanlara bankalar, kolay kredi başvurusu yapabilmeleri için bankaya gitmeden kredi çekme imkanı sağlıyor. Böylece zaman tasarrufu yaparak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Günümüzde bu hizmeti her banka aynı şartlarda sağlamaktadır. Bilmeniz gerekir ki kredi başvurunuzu şubeye gitmeden yapmak ile şubeye giderek yapmak arasında hiç bir fark bulunmamaktadır. Yani kredi onay sürecini, kredi çekilen miktarın ödenme hızını hiç bir şekilde etkilememektedir. Bankalar, yapılan tüm kredi başvurularını hızlı şekilde işleme alarak aynı gün içerisinde sonuçlandırmaya özen göstermektedir. Bankaya gitmeniz, sizin dosyanızın daha ön sıraya alınmasına etki etmeyecektir. Aksine zaman kaybına yol açacaktır.

ŞUBEYE GİTMEDEN KREDİ BAŞVURUSU YAPMAK!

Bankaya gitmeden kredi başvurusu yapabilmenin çeşitli yolları vardır. Telefon bankacılığı, SMS yolu ve online başvuru şeklinde üç farklı yöntemden birini tercih edebilirsiniz. Telefon bankacılığı ile kredi başvurusu yapmak için banka müşteri hizmetlerini aramanız ve kredi talebinde bulunmanız yeterli. Size telefonda bir kaç soru sorulacak ve yanıtlamanız istenecektir. Diğer şubeye gitmeden kredi çekme yöntemi ise SMS ile kredi başvuru yöntemidir. Her banka kendi tahsis ettiği SMS numarasına kredi talebi almakta. Yapmanız gereken ise tercih edeceğiniz bankanın SMS numarasına mesaj göndermeniz. Hangi banka hangi SMS numarası ile kredi başvurusu alıyor ve nasıl başvuru yapılır diye düşünüyorsanız SMS ile Kredi Başvuru Numaraları sayfasına göz atarak bilgi edinebilirsiniz. Ve son olarak önereceğimiz yöntem online başvuru. Bankalar web siteleri üzerinden müşterilerine kredi başvurusu yapabilmeleri için özel sayfalar hazırlamaktadır. Kısa bir form ve bir kaç bilgi eşliğinde başvuru alınmaktadır. Başvuruyu yaptığınız anda bankanın sistemine düşen başvuru, anında değerlendirmeye alınır.

KREDİ ONAY VEYA RET YANITI NE ZAMAN GELİYOR?
Bankaya giderek başvuru yapıldığında kredi takibi daha kolay şekilde yapılır diye düşünülse de aslında tüm kredi başvurularının takibi aynı şekilde yapılır. Kredi başvurusu sonrasında size bir başvuru numarası tahsis edilir. Bu başvuru numarasını web sitesinden sorgulayabilir yada telefonla bankayı arayarak kredinin son durumu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Unutmayın ki bankalar kredi taleplerine çok hızlı dönüş yapmayı tercih ederler ve kısa sürede sizi bilgilendirmek için geri dönüş yaparlar. Erken saatlerde yapılan başvurulara aynı gün dönüş yapılma ihtimali ise fazladır.

Kredi için yapmış olduğunuz SMS, Telefon bankacılığı yada online başvurunuz onaylandığı zaman banka sizden gerekli belgeleri toplayıp banka şubesine götürmenizi ve kredinizi almanızı isteyecektir. Onaylandıktan sonra aynı gün içerisinde veya başka bir gün içerisinde belgeleri toplayıp gidebilirsiniz. Banka bunun için size belli bir zaman koşulu sunmamaktadır. Onaylanan krediyi istediğiniz zaman almaya gidebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK