Ana sayfa Kredi Kartı Taksitleri Devam Eden Kredi Kartını İptal Ettirmek

Taksitleri Devam Eden Kredi Kartını İptal Ettirmek

1166
0
PAYLAŞ

Kredi kartı kullanımında doğru plan yapmayan yada bankalara faiz ödemek istemeyen çok sayıda kişi kredi kartını kapatmak isteyebilir. Bu durumda bir çok kişi genellikle kart borcunu ödedikten sonra kartın kapatılması yönünde talepte bulunmaktadır. Buna sebep olan düşünce ise kartın aktif olarak borçlu olmasıdır. Fakat S,sahip olduğunuz kredi kartınıza ait borç yada taksitli ödemeler olsa dahi kartınızı o an iptal ettirebilirsiniz. Yani kart borcu yada taksitli ödemelerin devam etmesi kredi kartınızı kapatmaya engel bir durum değildir. Taksitleri bitmemiş kredi kartı nasıl iptal edilir şimdi ona göz atalım.

TAKSİTLERİ DEVAM EDEN KREDİ KARTINI KAPATMA

Taksitleri devam eden kredi kartını iptal ettirmek için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bazı bankalar telefon bankacılığı ile de kart iptalini yapabilmektedir. Kartı kapatmak istediğiniz yönde talebinizi banka müşteri temsilcisine ileterek başlayabilirsiniz. Bu durum karşısında banka müşteri kaybı yaşamamak için size kartı iptal ettirme nedeninizi soracaktır. Bu durumda asıl nedeninizi söyledikten sonra banka bu sorununuza çözüm üretmek isteyecek ve banka müşterisi kalmaya devam etmeniz yönünde yönlendirme yapılacaktır. Bu konuda kararınız net ise kartın iptalini isteyerek işlemleri başlatabilirsiniz. Fakat sorununuza çözüm sunulması halinde bu isteğinizden vazgeçebilirsiniz. Bankalar, kredi kartı iptallerinde müşterinin kararından vazgeçmesi için bazı avantajlar sunmakta. Örneğin kartı iptal ettirmenizin sebebi kullanım bedeli ise kullanım bedelini iade edebilir. Yada farklı sebepler nedeniyle maddi zarara uğradıysanız size kredi kartı puanı gibi fırsat sunabilir.

KART İPTAL EDİLİRSE ÖDEMELER NASIL YAPILIR?
Borcu bitmeden kredi kartını kapattırmak isteyenlerin var olan kredi kartı borçlarını hemen ödemesi gerekmiyor. Yani kartın iptalini istediğiniz zaman kartın aktif borçlarını kapatmak zorunda değilsiniz. Kredi kartı iptal edildikten sonra da ödemelerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Özellikle taksitli ödemeleri zamanı geldiğinde takip ederek ödeyebilirsiniz. Peki kartınız olmadığı için ödemeyi nasıl yapacaksınız? Banka şubesine giderek ödemelerinizi doğrudan şube gişe yetkilisi vasıtasıyla yapabilirsiniz.

Kart İptali Yasal Haktır!
Unutmayın ki kredi kartı iptali yasal bir haktır. Borcunuzun devam etmesi bu hakkınızı kullanmanıza kesinlikle engel değildir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bu konuda müşterilerin isteklerinin yanıtlanması konusunda şart koşmuştur ve iptal müracatlarını 7 iş günü içerisinde onaylamak durumundadır. Eğer banka kredi kartınızı iptal etmiyorsa veya çeşitli nedenler sunuyorsa tüketici mahkeme heyetine başvuruda bulunarak itiraz edebilirsiniz. Böylece kredi kartınız iptal edilecektir.

BİR CEVAP BIRAK