Ana sayfa Kredi Tarım Kredisi Tarla Kredisi Veren Bankalar 2018

Tarla Kredisi Veren Bankalar 2018

2808
0
PAYLAŞ

Tarım işiyle uğraşmak üzere tarla kredisi almak istiyorsanız tarla kredisi veren bankalar ile irtibat kurmanız gerekir. Günümüzde her banka tarla kredisi vermiyor olsa da, bu yönde kredi veren bankalar yine de yeterli denebilecek kadar mevcut. Bu yazımızda ise hangi bankaların tarla için kredi verdiğini ve tarla kredisinin nasıl ve hangi şartlarda alınabildiğine yer verdik.

TARLA KREDİSİ VEREN BANKALAR (GÜNCEL)

Türkiye’de aktif olarak tarla için kredi veren banka sayısı 6’dır. Her bankanın tarla kredisi için şartları farklılık gösterebilir. Listeyeleyecek olursak aşağıdaki bankalar tarla için kredi kullanımına olanak tanıyor.

1- Ziraat Bankası
2- QNB Finansbank
3- Denizbank
4- Akbank
5- Şekerbank
6- TEB

Tarla Kredisi Nasıl Alınır?

Tarla satın almak için kredi çekeceğiniz bankaları açıkladık. Peki sonrası? Tarla kredisinin nasıl alınacağını hiç düşündünüz mü? Tarla için kredi başvurusu yapıldığında bankaların büyük bir çoğunluğu ipotekli kredi şartı öne sürüyor. Her banka için bu durum aynı olmasa da büyük bir çoğunluk böyle bir uygulama içerisinde. Tarla kredisi vadeleri isteğe göre düzenlenebiliyor. 12 Ay veya 120 ay (10 Yıl) vade ile ipotekli tarla kredisi almak mümkün. Ödemeler ise aylık ya da 3 aylık gibi şekilde yapılandırılabiliyor.

tarla kredisi için başvuru banka tarafından incelenir ve tarafınıza dönüş sağlanır. Onay çıkması halinde sizden gerekli evrak ve belgeler istenir. Bankaların tarla kredisinde teminat ya da birden fazla sayıda kefil istedikleri tespit edilmiştir. İstenen belgeler ise aşağıda yer almaktadır. Bankalar arasında istenen belgelerde farklılıklar olabilir. Aşağıda istenen belgeler Finansbank tarla kredisi kullanımında istenen belgelerdir.

-Çiftçilik Belgesi ve Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi
-Nüfus Cüzdanı fotokopisi
-Konu olan tarlanın ekspertiz değeri
-Satıcının kimlik fotokopisi
-Teminat ya da kefil (Bazı bankalarda geçerli)

Bankalar bu belgelere ek belgeler isteme hakkına sahiptir.

TARLA KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Tarla kredisi kullanacaklar kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmayacağı kadar verilecek kredinin faiz oranını da merak ediyor. Kredi türleri arasında ciddi değişimler gösteren faiz oranları, tarla kredisinde ortalama %1.25 civarındadır. Bankadan bankaya farklılık gösteren faiz oranı için örnek oran Ziraat Bankası’ndan alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK