Ana sayfa Güncel Ekonomi Tosunun Arjantinli Kara Kutusu !

Tosunun Arjantinli Kara Kutusu !

1087
0
PAYLAŞ

Çiftlik Bank’ın firari CEO’su Mehmet Aydın’ın Arjantin ve Uruguay’daki bağlantılarını kimlerin üzerinden devam ettirdiği ortaya çıktı… Çiftlik Bank olayında binlerce kişinin milyonlarca lira  dolandırılmasına dair soruşturma hala devam ederken her geçen  gün yeni bir detay ortaya çıkmaya devam ediyor. Soruşturmanın odak noktası olan Mehmet Aydın’ın uluslararası bağlantıları ise soruşturmanın kilit noktalarından birini oluşturuyor. Dünya çapında Kırmızı Bülten ile aranan Mehmet Aydın’ın Uruguay ve Arjantin’deki bağlantılarını sağlayan önemli bir isme ulaştı.

Arjantinli Frederico

Frederico Bottini…Bottini, Arjantin vatandaşı olan bir kişi ve Mehmet Aydın’ın Arjantin ve Uruguay’daki tabir-i caizse ‘eli-kolu’ olmuş biri. Ulaştığımız bilgilere göre Bottini, hem tercümanlık yapıyor hem de  bürokratik işlemleri takip ediyordu. Banka para işlemleri dahil olmak üzere birçok önemli işi Mehmet Aydın adına yürüten Bottini, Aydın’ın Uruguay’daki Türk bağlantısı olan Osman Naim Kaya tarafından bulunmuş ve ayarlanmış. Mehmet Aydın’ın ekibiyle birlikte 5.5 ay boyunca Arjantin ve Uruguay’da olduğu dönemde 3 bin dolar maaşla ekibe dahil olan Bottini daha sonra da Mehmet Aydın için çalışmaya devam etmiş.

Buenos Aires’teki kiralık ev

Bottini, aynı zamanda Mehmet Aydın’ın Arjantin’in başkenti Buenos Aires’in en lüks bölgelerinden Puerto Madero’daki evini de kiralamasına da yardım eden kişi…Bottini’yi Mehmet Aydın ile buluşturan Osman Naim Kaya’ya gelecek olursak geçtiğimiz hafta tutuklanmıştı.

BİR CEVAP BIRAK