Ana sayfa Güncel Ekonomi Trump’tan Flaş Tweet !

Trump’tan Flaş Tweet !

1358
0
PAYLAŞ

Brunson, FETÖ ve PKK terör örgütleri adına faaliyette bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı. Kullandığı 5 telefon hattı incelendiğinde FETÖ’cülerin bulunduğu noktalarda olduğu tespit edildi. “Tanımıyorum” dediği FETÖ’nün firari sözde eski Ege Bölgesi imamı Bekir Baz ile 293 kez birbirlerine çok yakın yerlerde bulundukları ortaya çıktı.
İzmir’de FETÖ ve PKK terör örgütü adına suç işlediği iddiasıyla tutuklu bulunan ABD uyruklu Papaz Andrew Craig Brunson, pazartesi günü hakim karşısına çıkmış, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti rahibin tutukluluk halinin devamına karar verilmişti.

 

ABD Başkanı olan Donald Trump, PKK ve FETÖ adına suç işlediği iddiasıyla tutuklu bulunan ABD’li rahip Andrew Craig Brunson hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Trump, Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:  “Amerika’da iyi bir beyefendi ve Hristiyan lider olan Rahip Brunson sebepsiz yere Türkiye’de yargılanıyor ve zulme uğruyor. Ona casus diyorlar ben ondan daha fazla casusumdur. Umuyorum ki evine ve ait olduğu güzel ailesine dönmesine izin verilecek.”

BİR CEVAP BIRAK