Ana sayfa Güncel Ekonomi Türk Lirası, Dolara Karşı Bugün Değer Kazandı !

Türk Lirası, Dolara Karşı Bugün Değer Kazandı !

1161
0
PAYLAŞ

Türk Lirası’nın, Dolar karşısında uzun süre sonra değer kazandığı görüldü. Türk Lirası’nın bugün Dolar karşısında yüzde 1’lik değerlemeyle 3.96’ya kadar gerilediği gözlemlendi. Dolar, Türk Lirası karşısında son 2 gündür, 4 TL seviyesinde seyretmekte. Dolar kuru’nun öğle saatlerinden sonra hızla gerilediği seyredildi. Dolar karşısında bugün, Türk Lirası en iyi performans gösteren para birimi oldu. Bugün Türk Lirası, yüzde 1 değerlenme kazanmış oldu. Dolar gün içerisinde 4 Türk Lirasının üzerinde seyretti.
Dolar’ın öğlen saatlerinde negatif yönlü ilerlediği seyredildi. Türk Lirası yüzde 1 ile bugün en çok değer kazanan para birimi oldu. Cuma günü Asya seansında 4.0368’e yükseldiği gözlemlenen Dolar/Türk Lirası bu durumun, rekor bir seviye olduğunun altı çizildi. Bugün 4.0162’ye yükseldiği gözlemlenen Dolar/Türk Lirası ilk etapta tepki vermediği büyüme verisi sonrası 3.9654’e kadar geri çekildiği görüldü. Dünya’nın haberine göre elde edilen sonuçlar dahilinde kur saat 16:15’de 3.9660’da yer aldı.
Aynı zaman içerisinde ise Euro/Türk Lirası 4.8958’den alıcına ulaştı. Euro da Türk Lirası karşısında yüzde 1 kayıp yaşadığı görüldü. Tahvil faizi tarafında ise gerilemenin söz konusu olduğu gözlemlendi. 10 yıllık tahvil faizi yüzde 2.18 düşüşle 12.58’de; iki yıllık ise yüzde 1.61 düşüşle 14.07’de yer alıyor. Bugün açıklanan Türkiye Ekonomisi verilerine göre 2017 yılında yüzde 7.4 ile beklentilerin üzerinde büyüme performansı sergilediği seyredildi. Uzmanlar Türk Lirası lehine hareketlerin kalıcı olması için enflasyonda kalıcı iyileşmenin öneminin altını çizdiler. geri çekilmelerde 3.95 sınırının yakından izlendiğini belirtmekteler.

BİR CEVAP BIRAK