Ana sayfa Bankalar Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

2197
0
PAYLAŞ

Türkiye İş Bankası kredi kartı başvuru yapmak istiyorsanız banka size 5 farklı seçenek sunuyor. Her bir seçenek farklı özellikler barındırıyor. İş Bankası’nın popüler kartı Maximum olurken, Maximum kart dışında Maximiles, İş’te Üniversiteli, MercedesCard, Maximum Tema Kart gibi diğer kartlar için de başvuru ile sahip olmanız mümkün. Peki İş Bankası kredi kartının avantajları nedir? Kart başvurusu nasıl yapılır? İş bankası kredi kartı ne kadar sürede gelir gibi sorularınıza yanıt bulduk.

İŞ BANKASI KREDİ KARTI AVANTAJLARI

Türkiye İş Bankası, Türkiye’nin en fazla müşterisi olan bankalarından biridir. Sadece kart sahibi ya da mevdyat hesabı olarak değil, aynı zamanda üye iş yerleri olarak da Türkiye’nin öncü bankalarındandır. Bu ne anlama geliyor ya da size bir kazanımı olur mu diye düşünürseniz, size ciddi anlamda avantaj sağlayan bir kriterdir. Çünkü, İş Bankası üye işyerleri İş bankası pos cihazı bulundurur. Ve bu size İş Bankası kredi kartınız ile alışverişinizi taksitlendirme imkanı sunar. Bir mağazada veya internet sitesinde her kart için taksit imkanı bulunmaz. Eğer o firma, kullandığınız bankanın pos cihazına sahipse taksitlendirme alabilirsiniz. Bu alanda bir çok mağaza ve firmanın, öncelikli olarak tercih ettiği banka, İş Bankası’dır. Bu da bir çok alışverişinizi taksitli alabilme imkanı sunacaktır.

İş Bankası’nın çok sayıda bankamatiğinin olması da sizin için bir avantajdır. Nakit avans çekeceğiniz zaman veya kredi kartı ekstrenizi ödemek istediğinizde banka ya da şube aramanıza çok fazla gerek kalmaz. Mutlaka yakınlarınızda bir yerde İş Bankası bankamatiği görebilirsiniz. Ayrıca mobil uygulaması ile en yakın iş bankası bankamatiği nerede ve kaç kilometre uzaklıkta bunu da öğrenebiliyorsunuz.

İş Bankası’nda kredi faiz oranları da oldukça caziptir. Nakit avans ya da taksitli nakit avans kullanmak istediğinizde yüksek faiz oranları uygulamaz. Bu da kredi kartından nakit avans kullanmak istediğiniz zaman size avantaj tanır.

TÜRKİYE İŞ BANKASI KREDİ KARTI DEZAVANTAJLARI

Avantajlardan bahsettiğimiz yerde dezavantajlarından da bahsetmezsek olmaz. Yasal olmasa da her banka kredi kartları için yıllık kullanım bedeli talep etmektedir. Bu bedel, kredi kartınızdan otomatik çekilir ve ekstrenize yansıtılır. İş Bankası’da yıllık kullanım bedeli tahsilatı yapar. Bu da bankanın kartını kullananlar için ciddi bir dezavantaj. Tabi kart kullanım bedelini ilgili yerlere müracat ederek geri alabilirsiniz. Öğrenciyseniz bu bedeli ödemezsiniz. Eğer öğrenci olmanıza rağmen kesinti yapıldıysa, eğitim gördüğünüz yerden öğrenci belgesi alarak ödemenin iadesini isteyebilirsiniz. Maximum kredi kartının yıllık kullanım bedeli 59 TL’dir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI KREDİ KARTI BAŞVURUSU YAP

Kart hakkında bilgi sahibiyim ve İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmak istiyorum diyorsanız artık kart başvurunuzu yapma vakti. Başvuru, internetten gerçekleşir ve kısa sürede onaylanır. İlgili sayfaya geçiş yapmak için “İş Bankası Kredi kartı Başvurusu” bağlantısını kullanın. İlgili sayfada karşınızda istediğiniz kartın hangisi olduğu sorulacaktır. 5 Farklı seçenek ekranda yer alır. Eğer öğrenciyseniz İş’te Ünşversiteli, değilseniz normal Maximum kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Sizden TC Kimlik Numarası, İsim ve Soyisim, gelir durumunuzu yazmanız istenir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde yazın. Maaş bilgisine, belgelenebilir maaş bilgisini girmelisiniz. Onay sürecinin hızlı olmasını istiyorsanız dolduracağınız formun altında ek bilgileri doldurmak istiyorum seçeneği vardır. O bağlantıyı kullanın ve ek bilgileri doldurun. Başvurunuzu yaptıktan sonra banka tarafından SMS veya arama ile bilgilendirilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK