Ana sayfa Piyasa USD/TRY & EUR/TRY Analizi

USD/TRY & EUR/TRY Analizi

1176
0
PAYLAŞ

Yurtiçi piyasalar, bu hafta Türkiye-ABD arasındaki ilişkileri fiyatlamaya devam ediyor. ABD Başkanı D. Trump, Dışişleri Bakanı Tillerson’ın görevine son vermeden önce gelecek hafta 19 Mart tarihinde ABD-Türkiye Menbiç hakkında görüşme yapacaktı. Ancak, Tillerson sonrası bu tarih ertelenince belirsizliğin sürüyor olması TL varlıkları rahatsız etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın bugün yapmış olduğu açıklamalarında, ABD […]

Yurtiçi piyasalar, bu hafta Türkiye-ABD arasındaki ilişkileri fiyatlamaya devam ediyor. ABD Başkanı D. Trump, Dışişleri Bakanı Tillerson’ın görevine son vermeden önce gelecek hafta 19 Mart tarihinde ABD-Türkiye Menbiç hakkında görüşme yapacaktı. Ancak, Tillerson sonrası bu tarih ertelenince belirsizliğin sürüyor olması TL varlıkları rahatsız etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın bugün yapmış olduğu açıklamalarında, ABD ile Menbiç operasyonu hakkında anlaşma sağlanamazsa, Türkiye’nin mutabık kaldığı çerçeveden vazgeçmesinin mümkün olmadığını belirtmesi, ilerleyen süreçte Dışişleri Bakanı M. Çavuşoğlu’nun söylediği gibi operasyonun olabileceği algısını piyasalara vermesine neden oldu. Bu tablo karşısında, TL’nin majör para birimleri karşısında değer kaybetmesini tetiklemeye devam ediyor. Veri takvimi açısından sakin bir gün ve haber akışları yakından izleniyor. Özellikle, Türkiye – ABD arasındaki tansiyon azalana kadar TL varlıklar üzerindeki baskı sürebileceği gibi bu durum kurlar cephesinin de yukarı yönde tepki vermesine neden olabilir.
USD/TRY
Teknik Analiz: USD/TL kuru yukarı yönde tepki vermeye devam ediyor. Kurda en yakın direnç 3.91 seviyesinden geçmekte. Agresif bir şekilde fiyat hareketini koruduğu için USD/TL stratejilerinde dikkatli olmakta yarar var. Kur için 3.8450 seviyesi destek noktası olarak izleniyor ve bu destek noktasının üzerinde kalmaya devam ettiği müddetçe yukarı yönde eğilimini korumak isteyebilir.
Destekler: 3.9025 / 3.8620 / 3.8550
Dirençler: 3.91 / 3.9285 / 3.9470
EUR/TRY
Teknik Analiz: EUR/TL kuru bugünde rekor tazelemeye devam ediyor. En yüksek 4.8250 seviyesi görüldü ve şu sıralarda bu seviyenin altında işlem görüyor. Kur için yukarı yönde iştah korunuyor. Sert hareketler olduğu için belli direnç noktalarında yorulabileceğini unutmamakta fayda var. Geri çekilmelerde, 4.80 kapanışlar kurun rahatlayabilmesi açısından önemli olabilir. Ayrıca, dünkü fiyat hareketlerini baz alarak, bugünde yyurtiçi piyasa kapanışı sonrasında TL cephesindeki oynaklığın artabilmesinden ötürü EUR/TL’de rekor denemelere karşı dikkatli olmakta fayda var.
Destekler: 4.80 / 4.77 / 4.7440
Dirençler: 4.8250

İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
www.integralmenkul.com.tr

***
Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK