Ana sayfa Güncel Ekonomi Vurguncu CEO Mehmet AYDIN’a KKTC’den Büyük Tepki

Vurguncu CEO Mehmet AYDIN’a KKTC’den Büyük Tepki

933
0
PAYLAŞ

Türkiye’de 80 bin kişiyi 511 milyon lira dolandırıp, Uruguay’a kaçan Çiftlik Bank CEO’su Mehmet AYDIN için KKTC Maliye Bakanı, Serdar DENKTAŞ Sert Konuştu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Maliye Bakanı Serdar DENKTAŞ, Çiftlik Bank CEO’su Mehmet AYDIN’ın KKTC ile bir bağlantısı olmadığına deyindi. KKTC Maliye Bakanı DENKTAŞ, “Kuzey Kıbrıs sürekli günah keçisi ilan ediliyor. Bu dolandırıcı bebenin KKTC ile ilişkilendirilmesini istemiyorum” dedi.

“Adı geçen oyunla binlerce kişi dolandırılmış, bizimle ne ilgisi var?” diye soran Serdar Denktaş, medyada yer alan ‘Çiftlik Bank KKTC’de kurulu şirket’ haberlerine tepki gösterdi. Çiftlik Bank adında bir tescilli şirketin olmadığını anlatan Denktaş, “Kuzey Kıbrıs sürekli günah keçisi ilan ediliyor. Bu dolandırıcı bebenin KKTC ile ilişkilendirilmesini istemiyorum. KKTC’den de oyun oynayan varsa, onların sorunu. Devletin bu konuda bir sorumluluğu olamaz. İnternette oynanan bir dolandırıcılıkla” dedi.

Çiftik Banka İnceleme Yapılıyor

Suç Gelirlerinin Aklanmasını Önleme Kurulu’nun da, medyada çıkan haberler üzerine Çiftlik Bank’ı incelemeye aldığı öğrenildi. Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Kurulu’nun bu yönde bir çalışma yaptığı ve ortaya çıkacak bulgulara göre hareket edileceği öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK