Ana sayfa Bankalar Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2018

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2018

3295
0
PAYLAŞ

Yapı kredi bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %1.27’den başlamaktadır. Banka, vade planlamasına göre farklı faiz oranları sunmaktadır. Vade sayısı arttıkça faiz oranının düştüğü görülüyor. Yapı Kredi bankasında 24 Ay vade ile ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler %1.39 oranında bir faiz ile karşılaşıyor. Vade sayısı 36 ay olarak kullanmak isterseniz bu oran %1.31 olmaktadır. Eğer 48 ay vade ile yapı kredi bankası ihtiyaç kredisi kullanımı yaparsanız faiz oranı %1.27 ile en düşük seviyeye düşürülüyor. Banka, vade sayısı arttıkça daha cazip oranlar sunuyor. Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi kullanımında düşük miktarda dosya masrafı ücreti alınmaktadır. 24 Ay vade ile kredi kullanımında 25 TL, 36 Ay vade ile ihtiyaç kredisi kullanımında 125 TL, 48 Ay vade de ise 250 TL kredi tahsis ücreti kesilmektedir.

 

YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU YAP

Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Yapı Kredi Bankası üzerinden kredi başvurusu yapmak çok kolay. Şubeye gitmeden kredi başvurusu cep telefonundan, Yapı kredi ATM’lerinden, telefon bankacılığından veya internet şubesinden yapılabilmektedir. Eğer cep telefonundan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız Bireysel yaz boşluk bırak TC Kimlik numaranı yaz boşluk bırak, belgelenebilir gelirini yaz ve 4411’e SMS gönder. Örnek dizilim: “Bireysel 12345678900 1500”. İnternet üzerinden başvuru yapmak için ise yapikredi.com.tr adresine geçiş yapın. Telefon ile bankayı arayarak da kredi başvurunuzu iletebilirsiniz. Bunun için ise 444 0 444 numaralı telefonu aramanız yeterlidir.

YAPI KREDİ İHTİYAÇ KREDİSİ İÇİN İSTENEN BELGELER

Kredi çekmeye karar verdiyseniz ya da kredi başvurunuzu yaptınız ve onaylandıysa banka sizden bazı belgeler isteyecektir. Krediyi alabilmek için istenen evrakları hazır edip, herhangi bir yapı kredi şubesine giderek onaylanan kredinizi hemen çekebilirsiniz. İşte istenen belgeler:
-Nüfus Cüzdanı
-Gelir Belgesi (Gelir belgesi e-Devlet üzerinden alınabilir. Emekliler ise emekli aylık bilgisi çıktısı alması gerekir)
-Gelir belgesi yerine kabul edilebilecek bir diğer belge ise; son 2 aya ait güncel maaş bordrosundan herhangi biri. Diğer bir alternatif ise antetli kağıda şirket yetkilisi tarafından yazılmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi.
-Serbest meslek erbabına sahip kişiler ise vergi levhası fotokopisi götürmelidir.
-Emekliler için maaş cüzdanı
-Kira geliri elde ediliyorsa mülk tapusu ve kira kontratı

Dikkat! Yapı Kredi ihtiyaç kredisi kullanımında en düşük tutar 1000 TL’dir. Yapı Kredi Bankası, aktif müşterileri için özel faiz oranları verebilmektedir. Bu sebeple oranlar değişiklik gösterebilir.

Tüm bankaların oranlarına göz atmak için Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK