Ana sayfa Kredi Konut Kredisi Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2018

1516
0
PAYLAŞ

Ev sahibi olmak için konut kredisi kullanmak istiyorsanız Yapı Kredi Bankası düşük faizli konut kredisi imkanı tanımaktadır. Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları, her banka gibi yıl içerisinde farklı oranlar sunmaktadır. Türkiye’de konut kredisinde faiz oranı düşük bankalar arasında yer alan Yapı Kredi’nin güncel konut kredisi faiz oranı %1.01’dir. En büyük avantajlarından biri de vade sayısına göre faiz oranının değişmemesi. Bir çok banka, vade farkına göre faiz oranında değişikliğe giderken, Yapı Kredi Bankası vade sayısı farketmeksizin aynı faiz oranı ile kredi kullanılmasına izin veriyor. Resmi web sayfasında aktarılan örnek tabloda 60 ve 120 ay konut kredisi kullanımında faiz oranı sabit tutulmuş. Güncel faiz oranı bilgisine aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.

 

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yapı kredi bankası konut kredisi başvurusu için internet bankacılığını ya da Yapı Kredi mobil bankacılık hizmetini kullanarak başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden online olarak konut kredisine başvuru yapmak için Konut Kredisi Başvurusu bağlantısını takip ederek Yapı Kredi Bankası’nın resmi web sayfası üzerindeki kredi başvuru sayfasına geçiş yapabilirsiniz. Sizden TC Kimlik numaranız, doğum tarihiniz, isminiz gibi temel bilgiler istenecektir. Yaptığınız konut kredisi başvuru sonucunu öğrenmek için ise Kredi Başvurusu Sorgula sayfasını kullanarak öğrenmeniz mümkün.

Yapı Kredi konut kredisi kullanımında çekilecek olan kredi miktarı içerisinde 500 liralık kredi tahsis ücreti, 545 lira ekspertiz ücreti, 185 TL ipotek tesis ücreti ve 120 lira Dask primi tutarı bulunmaktadır. Bu miktar toplam masrafın içine dahil edilmektedir.

En fazla 120 Ay konut kredisi kullanımına izin veren Yapı Kredi Bankası, satın alınacak evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi vermektedir. Fakat %20’lik geriye kalan kısım için ilave konut teminatı kullandıran banka, satın alınacak evin tamamını karşılayan miktarda kredi verebiliyor. Ödeme planını daha sonra değiştirebilir veya ara ödemeler yapabilirsiniz. Ara ödemeler yapıldığı taktirde aylık ödeme tutarı yeniden hesaplanır ve aylık ödemeler düşürülür. Toplam krediyi daha erken ödeme imkanınız da bulunmaktadır. Bir ev için iki kişi aynı anda konut kredisi çekerek satın alabilir. Özellikle ticari veya yatırım amaçlı düşünülerek bu ortaklıklara izin verilmektedir.

YAPI KREDİ KONUT KREDİSİ İÇİN İSTENEN BELGELER

1-Nüfus cüzdanı
2-Gelir belgesi
SGK’ya bağlı çalışanlar için son 2 aya ait maaş bordrosu
Serbest meslek sahipleri için vergi levhası fotokopisi
Emekliler için maaş cüzdanı veya fotokopisi
Gelir elde edilen bir mülk varsa kira geliri kontratı ve tapu fotokopisi
3-İkametgah ve üzerine düzenli olan elektrik, su, doğalgaz vb fatura
4-Satın alınmak istenen konutun tapusu ya da fotokopisi

Tüm bankaların konut kredisi faiz oranlarını öğrenmek için Kredi Faiz Oranları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK