Ana sayfa Bankalar Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2018

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2018

1478
0
PAYLAŞ

Yapı kredi bankası hem ikinci el hem de sıfır otomobil kredisi imkanı tanımaktadır. İkinci el taşıt kredisinde satın alınacak olan otomobil en fazla 10 yaşında olmalı. 10 Yaş üzeri otomobiller için ikinci el taşıt kredisi kullanılamıyor. BDDK tarafından yapılan düzenlemeye göre bankalar taşıt kredisi için en fazla 48 ay vade imkanı sunmaktadır. Yapı Kredi Bankası’da bu düzenlemeye uyarak en fazla 48 ay vade kullanılarak otomobil kredisi kullanımına izin vermektedir. Ayrıca banka herhangi bir kefil istemeksizin bu krediyi sağlıyor. Yapı Kredi Bankası resmi web sayfasında kredi ile ilgili bilgilendirmede ayrıca ekspertiz sürecinin olmadığı ve bu süreç ile müşterilerinin uğraşmadan kredi alabileceklerini bildirmektedir. Bu da Yapı Kredi Bankası taşıt kredisi kullanımını daha kolay kılıyor.

 

YAPI KREDİ İKİNCİ EL OTOMOBİL KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Yapı kredi bankası sıfır ve ikinci el otomobil kredisi faiz oranları arasında fark bulunmaktadır. Eğer sıfır otomobil alıyorsanız daha düşük faiz oranı görebilirsiniz. İkinci el taşıt kredisinde ise faiz oranları biraz daha yüksek. Yukarıdaki listelere bakacak olursanız iki kredi arasındaki faiz oranlarının farkını görebilirsiniz. Bu fark çok büyük bir fark değildir ve total ödemede büyük bir fark ortaya çıkarmaz.

YAPI KREDİ TAŞIT KREDİSİ BAŞVURUSU

Kredi başvuruları genelde SMS, internet bankacılığı, telefon bankacılığı gibi çeşitli platformlardan yapılabilirken, araç kredisi ise Yapı Kredi Bankası’nda sadece şubelere giderek yapılabiliyor. Aracın niteliği, çekilecek kredinin sıfır otomobil için mi yoksa ikinci el otomobil için mi istendiği gibi kritik detaylar, kredi çekecek kişinin bankaya müracat etmesini şart koşuyor. Banka ise ekspertiz sürecine girmeden krediyi vermek istiyor. Eğer kredi notunuz kredi çekmeye müsaitse krediniz aynı gün içerisinde çıkabiliyor.

YAPI KREDİ TAŞIT KREDİSİ İÇİN İSTENEN BELGELER

-Nüfus cüzdanı
-Son 2 aya ait maaş bordrosu
-Serbest meslekte çalışanlar için vergi levhasının fotokopisi
-Emekli bireyler için emekli maaş cüzdanı fotokopisi
-Üzerinize kayıtlı gayrimenkul varsa tapu fotokopisi ve kira kontratı
-Üzerinize kayıtlı elektrik, su, doğalgaz ve benzeri faturalar varsa son 3 aya dair fatura
-Eğer üzerinize kayıtlı fatura yoksa ikametgâh
-Satın alınacak otomobil eğer sıfır km ise ilgili firmadan proforma fatura
-İkinci el araçlar için araç ruhsatı
-İkinci el araç alım satımı daha önce gerçekleşmişse noter onaylı alış-satış sözleşmesi (En fazlah 15 gün içerisinde yapılan satış işlemlerinde geçerlidir)

Diğer bankaların taşıt kredisi faiz oranlarına bakmak için Güncel taşıt kredisi faiz oranları sayfasını kontrol edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK